Takip Etmeniz Gereken 10 İllüstrasyon Sanatçısı

Hayal gücünün çizimler ve renklerle birleştiği en güzel yöntemlerden biri olan illüstrasyon sanatı, günümüzde dergilerde, gazetelerde, kitaplar ve sosyal medyada, kısacası hayatımızın her alanında çeşitli şekillerde yer alıyor. Giderek çoğalan illüstrasyon çalışmaları da haliyle yeni birçok illüstrasyon sanatçısının doğmasını sağlıyor.

Bu yazımızda keşfetmeniz, takip etmeniz gereken 10 illüstrasyon sanatçısını sizler için derledik.

  • Ethem Onur Bilgiç 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olan Ethem Onur Bilgiç’in illüstrasyonlarına hayran kalmamak elde değil! Şimdiye kadar Sabitfikir, Bantmag, Tempo gibi birçok dergide kapak tasarımı ve çeşitli çalışmaları yer aldı. Birçok filmin afiş tasarımını da gerçekleştiren sanatçı, yaptığı çalışmalarla başarılar imza atmaya devam ediyor.

Ethem Onur Bilgiç’in çalışmalarına göz atmalısınız!

- Advertisement -

Instagram linki: https://www.instagram.com/ethemonurb/

İnternet Sitesi: https://ethemonur.com/

  • Sernur Işık

Küçük yaşlardan beri çizime ilgisi olan Sernur Işık, şimdiye kadar birçok çocuk kitabı ve çocuk dergilerinde çizimlerini gerçekleştirdi. Ayrıca çeşitli maskot tasarımları da yapıyor. Sernurreta takma adıyla da bilinen Sernur Işık şu anda Londra’da bir illüstrasyon ajansında çalışıyor. Çocuk ruhunu çizimlerine yansıtan Sernur Işık’ı mutlaka takip etmelisiniz.

Instagram linki: https://www.instagram.com/sernuretta/

  • Can Çetinkaya 

Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olan Can Çetinkaya, çizimleri ile ulusal ve uluslararası birçok sergide yer aldı. Şu anda freelance olarak çalışmalarına devam ediyor. Moda ögeleriyle dikkat çeken Can Çetinkaya, mutlaka takip etmeniz gereken illüstrasyon sanatçılarından biri.

Instagram linki: https://www.instagram.com/cancetinkaya/ 

  • Ada Tuncer 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencisi olan Ada Tuncer, başarılı illüstrasyon çalışmaları ile takipçilerinin hayranlığını kazanmaya devam ediyor. Çalışmaları Bantmag’de sık sık yer alıyor. Şu anda freelance olarak illüstratörlük yapıyor. Farklı çizim teknikleriyle harikalar yaratan Ada Tuncer’i takip etmelisiniz.

İnternet Sitesi: https://cargocollective.com/adatuncer

Instagram linki: https://www.instagram.com/adatuncer/

  • Sedat Girgin

Resim ve endüstriyel tasarım bölümlerinde eğitim almış olan Sedat Girgin’in illüstrasyon çalışmaları çeşitli dergi ve kitaplarda yayımlanmaya devam ediyor. 2018 yılında Hans Christian Andersen ödüllerine aday gösterilen Sedat Girgin’in başarılı uluslararası boyutlarda. “Hayretler Sirki” adıyla ilk sergisi 2013 yılında gerçekleşti. Şu anda İstanbul’da çalışmalarına devam eden Sedat Girgin’i kesinlikle takip etmelisiniz.

Instagram linki: https://www.instagram.com/sedatgirgin/

İnternet Sitesi: https://sedatgirgin.com/

  • Maya Bora

İllüstrasyon çalışmalarında kendine özgün dili ile tanınmayı başarmıştır. Çocuk ruhu ve eğlenceli çizimleri ile adeta takipçilerinin içini ısıtıyor. Çizimleri birçok çocuk kitabı ve dergide yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Kendine özgün tarzıyla çok sevdiğimiz film karakterlerini de çizerek adeta takipçilerini büyülüyor. Tasarladığı karakterleri ve çalışmalarını severek takip edeceğinize eminiz! Mutlaka takip etmelisiniz.

Behance: https://www.behance.net/mayabora

Instagram linki: https://www.instagram.com/mayabora/

  • Kaan Bağcı

Freelance olarak çeşitli dergi ve yayınevleriyle çalışmaya devam eden illüstrasyon sanatçısı, aynı zamanda çizimleriyle takipçilerini etkilemeye de devam ediyor. Sanatçı, başarılı dijital çizimlerinin yanında geleneksel yöntemlere de bağlı kalıyor. Kaan Bağcı, sanat ile rastlantı olarak tanışan ve illüstrasyon çalışmalarıyla gönüllere taht kurmayı başaran bir sanatçı.

Behance: https://www.behance.net/kaanbagci

Instagram: https://www.instagram.com/kaanbagci/

  • Selman Hoşgör 

Kadir Has Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünden mezun olan sanatçı, eğlenceli illüstrasyonları ile mutlaka takip etmeniz gereken illüstratörler arasında. Çizimlerinde Dali ve Michelangelo gibi isimlerin figürlerine de yer vererek oldukça yaratıcı çalışmalar ortaya koyuyor. Etrafında gerçekleşen olaylar, gözlemledikleri yerler gibi birçok unsur çizimlerinde ilham kaynağı oluyor.

Behance: https://www.behance.net/hosgorselman

Instagram: https://www.instagram.com/selmanhosgor/ 

  • Burak Dak 

Burak Dak’ın Çeşitli illüstrasyon çalışmalarının her biri birbirinden güzel. Çalışmalarındaki detaylar ve kullandığı kendine özgü teknik ile adeta hayranlık uyandırıyor. Şimdiye kadar çeşitli dergilerde çizimleri yayımlanan Burak Dak’ı takip ederseniz hiç pişman olmayacaksınız!

Instagram: https://www.instagram.com/burak_dak/

Behance: https://www.behance.net/burakdak

  • Aykut Aydoğdu

Freelance olarak çalışmalarını sürdüren Aykut Aydoğdu, çocukluğundan beri hayalini kurduğu işini severek yapıyor. Genellikle kadın portresi üzerine illüstrasyonlar yapan sanatçının bütün çalışmaları görülmeye ve takip etmeye değer. Başarısıyla gittikçe daha fazla adından söz ettirmeyi başaran sanatçının çalışmalarını mutlaka takip etmelisiniz.

Instagram: https://www.instagram.com/aykutmaykut/

İnternet Sitesi: https://www.aykworks.com/

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

57. Altın Portakal Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 57. Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın...