Yüzyıllık Yalnızlık Netflix Dizisi Oluyor!

Nobel Ödüllü Yazar Gabriel Garcia Marquez’in efsane romanı “Yüzyıllık Yalnızlık” Netflix Dizisi oluyor!

2014 yılında vefat eden Kolombiyalı ünlü yazar Gabriel Garcia Marquez’in Edebiyat Dünyasına kazandırdığı en güzide eserlerden biri olan “Yüzyıllık Yalnızlık” eseri, Netflix tarafından dizi yapılacak.

One Hundred Years of Solitude ismini taşıyacak olan dizinin yapımcılığını ise Marquez’in oğulları yürütecek. Babalarının daha önce kitap hakkını satmaya hiç yanaşmadığını, filme sığmayacak kadar dolu içeriğinin olduğunu belirten yapımcılar, dizinin kitap ile orijinal dilde yapılacağını da belirttiler.

netflix logo ile ilgili görsel sonucu

- Advertisement -

1967 yılında çıkan “Yüzyıllık Yalnızlık” kitabının dizisi, Netflix’te İspanyolca yayınlanacak. Kolombiya’da çekilecek olan dizi ile birlikte Netflix’in farklı ülkelerdeki globalleşme çalışmaları da devam edecek.

Bilindiği üzere Netflix daha önce de Türkiye’de Hakan: Muhafız dizisi ile hem Türk internet kullanıcıları arasında yoğun ilgi görmüş hem de Türk Motiflerini dünyaya güzel bir şekilde duyurmuştu.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

İlkan Balkan
İlkan Balkan
Genel Yayın Yönetmeni - Mais la pluie sera alaimisema!

Must Read

Dönemine Damga Vurmuş Beş Usta Sanatçı

Pablo Picasso, Tarsila do Amaral, Salvador Dali, Frida Kahlo ve Remedios Varo'yu kapsayan beş usta sanatçıyı çocukluklarıyla, kariyerleri ve eserleriyle sizlere tanıttık. 1. Pablo Picasso Pablo...