-yol-

Bütün şehirlerin sokak lambaları aynı hüznü mü aydınlatır bilmiyorum. Oysa ben bu hüznü senelerdir kuruttuğum karanfillerde besliyorum.
Gece yarısı olur, bütün şehirler söner.
İçeriden kitlenen tüm kapılar aslında beklenmedik biçimde açılır. Kapanan her lambada farklı hüzünler pusuda durur. Ve acıları toplar bir el, vura-kıra- poşete tıkarcasına…
Bir güç alıverip sıkıştırıyor tüm acıları tek kalemde. Mürekkebinde kaç şiirin yarım kalmışlığı var şimdi,sahi kaç şiiri tamamlamaya yeterdi gücü sonbaharın?
Kaçar adım geçtiğim kapıların eşiklerinde geçmeyen şeyler kazılı. Patikalarda tökezlemeyi geçti ruh, ayağa takılan her taşta uçurum etkisi yaratıyor içimde.

Toparlayabildiğim tüm ama’ları öznesi olduğun geçmiş zaman cümlelerine gömüyorum.
Tüm yolları geçiyorum,bir senden geçemiyorum.
Ve bütün bu kalabalıkların içinde yalnız senin gözlerini seçebiliyor gözlerim. Beni bilirsin, o bildiğim tüm kelimeleri gözlerine döksem, yine yetersiz kalıyorum.
Nasıl bir yol ki bu ne engelleri bitiyor ne mesafesi. Dünyanın yuvarlak oluşuna inanmadığım gibi bu seni bana getirmeyen yollara da inanmıyorum.


Bi savaş bitmez dünyada bi senin hasretin.

Gelmiyorsun gelemiyorum. Yollarda kayboluyorum, yorgunluğumu alıp götürüyordu uzaktaki gözlerin.
Ordasın. Görüyorum.
Şimdi sonsuzun sonundayım,bir yerlerde telaşı var sevmelerin. Tüm bu karmaşada nefes almayı seviyorum.
Sen burada bırak beni, olmaktan mutlu olduğum yerde. Bırak kirpiklerine kurduğum salıncakta geçsin ömür. Razıyım her göz kapayışında yerle bir olmaya..

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Önceki İçerikBir Acı Çayın Hatrı
Sonraki İçerikBen Deniz
Nazlı Yaren Atabey
Nazlı Yaren Atabey
"...gövdemde sonsuzluğun dilsiz ayini. tanrı kirpiklerinden yürüyordu canıma" -Söylenti Dergi Genel Yayın Yönetmeni-

Must Read

Filme Uyarlanan 10 Gerçek Hayat Hikayesi

Çoğu zaman vakit öldürmek için film izleriz ama bazıları bizi fazlasıyla etkiler hatta bir şeyler öğretir. Bu listedeki biyografik filmlerin bazılarından bir şeyler öğreneceğiz...