Yağmurlu havalarda içinizi ısıtacak kitap tavsiyeleri

Bazen hava durumları psikolojimizi etkiler ve canımız hiçbir şey yapmak istemez. Bazen de bir sıcaklık arayabilir ve bunu en yakın dostlarımızdan bekleyebiliriz. İşte sizi sımsıcak kucaklayacak kitaplar…

Şeker Portakalı – José Mauro de Vasconcelos

Bazen hüzünden kaçarız ama bazı hüzünlerde gözümüzden akan bir damla yaş yanağımızdaki tebessüm ile karşılaşır ve kalbimizde derin izler bırakır. Zeze içinde evrensel ve kocaman sevgi yaşatır içinde. Bu çocuğun çocukluğunu yitirişinin öyküsünü anlatır kitap.

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu – Stefan Zweig

- Advertisement -

Karşı konulmaz, kocaman bir aşkın en saf halini okumak isteyenler için muazzam bir kitap. Zweig, kadın ruhundan o kadar iyi anlayan bir yazar ki bu kitapta aşkın gerçek boyutlarıyla, acılarıyla ve sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz – Barış Bıçakçı

İki adam ve en yakın arkadaş, tonlarca anı, hatırladıkça yeniden yaşanan o an’lar. Bir kadın ve o iki aşık adam… Bazı insanlar hayatı her gün aynı şekilde yaşar, bazı insanlar her gün kendileri gibi yaşar. Bazılarının bir pencereleri vardır, hayata hep ordan bakarlar. Kendi renkleriyle…

Küçük Kara Balık – Samed Behrengi

Her yaştan insanın okuması gerektiğine, çocuk kitabı dahi olsa her yaştan okuyucunun kendine ait izler bulabileceğine inandığım kitabı. Gerçek bir özgürlüğün ve mücadelenin Küçük Kara Balık’ta can bulmuş hali.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku – İlhami Algör

Bazı kadınlar öyle kendileridir ki, sırf bunun için bile aşık edebilirler kendilerine. Öyle kendinden emin, öyle güçlü kadınlar vardır ki hayatta saatlerce izlenilesi, okunulası hatta su içer gibi yudum yudum ve sindirilesi… Müzeyyen’e aşık olmak derin bir tutku.

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği – Milan Kundera

Daha önceden bilseydik hiç, o kararı verir miydik? Tepkiye karşı tepkisizliği, ağırlığa karşı hafifliği, kararlılığa karşı kararsızlığı ve bu gibi felsefi çoğu sorunun yanıtını kahramanların iç dünyalarından öğrenebileceğimiz Milan Kundera kitabı.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

İlk Kadın Romancı Fatma Aliye | Levayih-i Hayat (Hayattan Sahneler) 25...

Fatma Aliye'nin yazarı olduğu Hanımlara Mahsus Gazete'de tefrika edilip kitaplaşan bu mektup roman, Osmanlı kadınlarının gözünden aşk ve evlilik sorunsalına ışık tutar. Yazar, farklı...