Vizyon Tarihini Erteleme Kararı Alan Filmler

Küresel pandemi, birçok alanda etkisini gösterdi ve bizleri farklı alanlarda değişim yapmaya yöneltti. Sanat dalları içinde izleyicisi ve büyük çalışma ekipleri nedeniyle filmler başta olmak üzere pek çok sanat etkinliği/çalışması sekteye uğradı. Peki vizyon tarihi değişen filmler arasında hangileri var?

Wonder Woman 1984

Marvel’ın ezeli rakibi olan DC, sinematik evrenine Wonder Women’dan sonra  Wonder Woman 1984’ü de ekliyor. Patty Jenkins’in yönettiği film başrolünü ise Gal Gadot üstleniyor. Chris Pine, Kristen Wiig, Pedro Pascal, Connie Nielsen ve Robin Wright gibi oyuncuların da yer aldığı film; korona virüs  nedeniyle 14 Ağustos 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.

- Advertisement -

Black Widow

Filmin setinden paylaşılan bazı kareler:

Natasha Romanoff ve Red Room ajanları

Natasha Romanoff’u kardeşi Yelena

Marvel Sinematik Evreni’nin dördüncü evre filmlerinden biri olan filmin başrolünü Scarlett Johansson üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Johansson’ın yanı sıra David Harbour, Rachel Weisz, Florence Pugh, O-T Fagbenle, William Hurt,  gibi isimler de yer alıyor. Filmle birlikte Black Widow’a tam anlamıyla veda etmiş olacağımız ifade ediliyor. Bunun ardından Marvel Sinematik Evreni 4. evresine doğru yol alacak ve Black Widow’dan sonra Eternals filmi 2021 yılında vizyona girmek üzere yola çıkacak. Scarlett Johansson’ın, Natasha Romanoff karakterini canlandırdığı Kara Dul (Black Widow) filminin vizyon tarihi ise 1 Mayıs 2020’den 6 Kasım’a ertelense de filmden yeni fotoğraflar yayınlanmaya devam ediyor.

Matrix 4

Matrix 4’ün gösterim tarihi 21 Mayıs 2021 olarak belirlenmiş durumda, serinin dördüncü filmi kadrosuna eklenen sevilen isimler nedeniyle heyecanla bekleniyor. Çekimlerin durdurulmasıyla birlikte vizyon tarihinin de ertelenme ihtimali bulunuyor. Virüs sürecinin tehlikesi devam ederse, Warner Bros tarafından tarihin ileri alınması yönünde bir karar gelebilir.

Filmin kadrosunda yer alacak isimler için daha önce hazırladığım içeriğe bakabilirsiniz:

https://www.soylentidergi.com/fenomen-serinin-dorduncu-filmi-geliyor-matrix-4/

Avatar 2

Avatar hayranlarının 2009 yılından beri beklemekte olduğu Avatar 2’nin çalışmaları virüs nedeniyle sekteye uğradı. Filmin Yeni Zelanda’da devam eden efekt çalışmaları corona virüsü salgını nedeniyle durduruldu. Aralık 2021’de vizyona gireceği tasarlanıyor. Filmin yönetmenliğini ve yazarlığını James Cameron’un yapacak. Filmde oynayacağı açıklanmış oyuncular ise: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang.

Jurassic World: Dominion

Universal Pictures da Disney ve Warner Bros gibi küresel pandemi nedeniyle aldığı erteleme kararlarına katıldı. Sevilen bilim kurgu-macera filmlerinin arasına katılacağı düşünülen Jurassic World: Dominion’un çekimleri durduruldu. Yapılan açıklamaya göre şirket dünya çapında olup bitenleri yakından gözlemleyeceğini ve sürece göre çalışmalara devam edeceğini açıkladı.

The Woman In The Window

Birçok şirket gibi Disney de takviminde Mart, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde vizyona gireceği belli olan filmlerini erteleme yoluna gitti. Amy Adams başrollü gerilim filmi Penceredeki Kadın için de vizyon tarihi konusunda kararsız kalındı. Güncel haberler, filmin 14 Mayıs 2020’de izleyici ile buluşacağı yönünde bilgi verdi.

Spiral: Testere Devam Ediyor

Chris Rock ve Samuel L. Jackson’ın başrolünde yer aldığı Testere evrenine ait olan Spiral: Testere Devam Ediyor polisiye romanı tadında bir olay örgüsü sunacak. Şehirde yaşanan dehşet verici cinayetleri araştırmakla görevlendirilen iki dedektifin etrafında gelişen olay örgüsüne sahip filmi kısaca özetlersek: Dedektif Zeke Banks ve onun çaylak ortağı olan William Schenk, şehirde yaşanan korkunç cinayetleri soruşturmakla görevlidir. Dehşet veren cinayetlerin gizemini ortaya çıkarmaya çalışan Zeke, soruşturmayı ilerlettikçe kendisini katilin oyununun merkezinde bulur.

Peki film ne zaman vizyona girecek? 15 Mayıs tarihinde vizyona girmesi beklenen filmin yeni vizyon tarihleri şimdilik belirsiz gibi görünüyor.

Minions: The Rise of Gru

İlk olarak Despicable Me filmiyle hayatımıza giren Minions karakterleri her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başardı. Minions: The Rise of Gru da film dünyasında yerini alma yolundayken salgın nedeniyle ertelendi. 3 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen film, post-prodüksiyon süreci yarıda kaldığı için bir yıl ertelendi. Filmin yeni vizyon tarihi 2 Temmuz 2021 olarak belirlendi.

Film listemizi yerli bir film ile sonlandıralım:

9 Kere Leyla

20 Mart’ta vizyona girmesi beklenen film ileri bir tarihe ertelendi. Filmin yeni vizyon tarihi henüz açıklanmadı. Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy, Hakan Eke, Emre Kıvılcım, İhsan Ceylan gibi isimleri bir araya getiren 9 Kere Leyla, bu yılın en heyecanla beklenen yerli yapımları arasında yer alıyordu.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...