Üyelik Sözleşmesi ve Fikti Mülkiyet

 1. Fikri Mülkiyet Hakları
  1. Bu sitede yayınlanan tüm yazılar, yazar ismine bakmaksızın Söylenti Dergi’nin kullanımda olduğu tüm kanallara aittir.
  2. Söylenti Dergi’de ve Söylenti E-Dergi’de yer alan içerikler genel ahlaki kurallar doğrultusunda Söylenti Dergi adı dışında, yazarlar, aboneler ve diğer yayıncılar dahil tamamı yazının sadece %30’unu kullanabilir. Yazar, moderasyon izni olmaksızın yazının %30’undan fazlasını kullanamaz. Söylenti Dergi web sitesinde yer alan tüm yazılar sadece yazarlara ait değil ayrıca “Söylenti Dergi” adına aittir. Bu yüzden içeriklerin tamamını moderasyon izni olmadan kullanmak yasaktır.
  3. Söylenti Dergi’de bulunan her metin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile korunmaktadır. Yazıları her durumda kopyalayan kişiler, bu gizlilik politikasını kabul etmiş sayılacaktır.
  4. Söylenti Dergi’de bulunan görseller telif haklarına tabi değildir. Sadece metin içerikleri telif haklarına sahiptir.
  5. Söylenti Dergi’de bulunan tüm yazılı içerikler moderasyonun kullanım biçimine göre şekillenebilir. Değişiklik, silme, paylaşma gibi haklara site moderasyonu sahiptir.
  6. Söylenti Dergi’de “yazar” rolü ile yazarlığın ardından ayrıldığınızda tüm yazılar “Arşiv” adlı hesaba aktarılmaktadır.
 2. Gizli Bilgi
  1. Söylenti Dergi’de yer alan yazar, abone ve diğer tüm kişisel bilgiler Söylenti Dergi sorumluluğunda, hiçbir 3. tekil kişilerle paylaşılmamakta ve ayrıca reklam yapmak, tanıtım yapmak, yönlendirmek gibi amaçlar doğrultusunda kullanılmamaktadır.
  2. Söylenti Dergi yönetim bilgisi dışında kullanıcıların telefon numarası bilgisi, e-posta bilgisi ve çerez bilgilerini Söylenti Dergi amacına uygun dışı kullanımda, Söylenti Dergi yasal yaptırımlara başvuracaktır.
  3. Söylenti Dergi kullanıcı oluşturulmasında, arka plan bilgilerini alma, taslak içerikleri görüntüleme, bilgi sızdırma gibi tüm işlemlerde Söylenti Dergi yasal yaptırımlara başvuracaktır.
 3. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik
  1. Bu kullanıcı sözleşmesinde herhangi bir madde geçersiz kalsa bile, diğer tüm maddelerin kullanılabilirliği devam edecektir.
 4. Hak Gizliliği
  1. Söylenti Dergi, içinde yayınlanan tüm yazıların haklarına tekil olarak sahiptir. DMCA ve Kültür Bakanlığınca korunmaktadır. Abonelik, okur hesabı, yazar hesabı veya editör hesabı sahibi olarak yayınlanmış, yayından kaldırılmış tüm içeriklerine sahiptir. Hak iddia edilemez.
 5. Üyelik
  1.  Söylenti Dergi Tarafından Üyeliklerin Durdurulması
   1. Üyelikler; yasadışı zorluk çıkarma, Söylenti Dergi etik kurallarına uymama, toplumsal etiklere uymama gibi moderasyonun gizli tutabileceği başka konular ile sonlandırılabilir. Kişisel bilgiler dışında bu süre zarfında Söylenti Dergi’ye aktarılan tüm yazılı içerik üyeliğin durdurulmasının ardından sadece Söylenti Dergi’ye aittir.
  2. Kullanıcı Tarafından Üyeliklerin Durdurulması
   1. Kendi bireysel isteği üzerine üyeliği durdurulan üyenin kişisel bilgiler dışında bu süre zarfında Söylenti Dergi’ye aktarılan tüm yazılı içerik, üyeliğinin durdurulma talebinden sonra tüm haklarını Söylenti Dergi’ye terk eder. Kullanıcı dilerse bu talepten önce yazılı içeriğine kaynak ekleyebilir fakat link veremez.
 6. Sözleşme Kabulü
  1. Bu sözleşme, Söylenti Dergi, Söylenti Dergi sosyal medya hesapları, Söylenti Dergi yan blogları, basılı dergi, Söylenti Dergi video kanalları, Söylenti Dergi İletişim Kanallarını içermektedir. Bu kullanıcı sözleşmesi sadece Söylenti Dergi Web Sitesine kaydolarak ya da Söylenti Dergi iletişim kanalları gruplarına katılarak kabul edilmiştir.
  2. Bu sözleşme, üyelik anında site gizliliği içerisinde, üyelik penceresinde, ilk yazı yayınlanma sürecinde ve moderasyon bildirgesiyle potansiyel üyeye tebliğ edilmiştir. Ziyaret sağlamayıp bilgilendirme almayan kullanıcı, sözleşmeden sorumludur.