Unutulmaz Dizi ve Filmlerden Unutulmaz 15 Replik

Bu yazımızda bizi etkileyen, tekrar izleme isteği  uyandıran, ağlatan, güldüren, düşündüren unutulmaz dizi ve filmlerin, film karakterlerininin, unutulmaz repliklerini sizler için derledik. İyi okumalar Söylenti Dergi ailesi!

1) ”Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme. Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer. ” –Scarface (1983)

2) ”Düşünün… Çünkü henüz yasaklanmadı.” –Schindler’s List (1993)

3) ”Güç, öldürmek için her türlü nedene sahip olup da öldürmemektir.” –Schindler’s List (1993)

- Advertisement -

4) ”Bir şeyin sana ait olduğunu anlamak için onu özgür bırak. ” – Leon The Professional (1994)

5) ”Unutma merhamet acımak değil, acıtmamaktır.” – Leon The Professional (1994)

6) ”Düşmanlarınıza karşı çıkmak cesaret gerektirir. Fakat dostlarınıza karşı durmak daha büyük bir cesaret ister.” –Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

7) ”Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu hayatın ‘sen bakarken soyunamıyorum’ deme şeklidir.” – Zindan Adası (2010)

8) ”Duygu denen şey, sadece kaybeden tarafta bulunan kimyasal bir kusurdur. Her zaman aşkın, tehlikeli bir dezavantaj olduğunu varsaymışımdır.” –Sherlock Holmes (2010)

9) ”Senin kadar akıllı bir adamı kör edecek tek şey var Tommy : Aşk.” –Peaky Blinders (2013)

10) ”Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, insanlar nadiren değişir. Ve değiştiklerinde güvenilemezler.” -The Blacklist (2013)

11) ”Kendimiz için yaptıklarımız bizimle birlikte ölür. Başkaları için yaptığımız şeyler bizden uzun yaşar.” – Hannibal (2013)

12) ”Sen zannediyor musun ki bir tek alzheimer olan sensin? Herkes hasta, hepsi hasta. Yarın bugün bir milli maç olur herkes her şeyi unutur. Bu millet neleri unuttu seni mi unutmayacak? Sen kimsin ki? Alt tarafı bir katil, alt tarafı bir cinayet haberi…” –Şahsiyet (2018)

13) ”Vicdan denen şey bağırsak gibidir. Sen uyurken de çalışır. Köreltsen de insaniyetini, işlediğin o korkunç cinayet, çıktığın idam sehpasıdır. Sımsıkı düğüm olur boynunda, kurbanının yağlı urgan gibi elleri. Kimse katil olduğunu bilmese de, her gece kendin asarsın kabuslarında kendini. Bağırsak vicdan gibidir. Derdin boşaltmaksa içini, kendin çekersin ipini. İnsan dener ve yanılır.” –Şahsiyet (2018)

14) ”Ne güzel olurdu değil mi? Yanlış bildiğimiz her şeyi unutsak, sadece doğrular kalsa.” – Şahsiyet (2018)

15)  ”Günün birinde son yemeğini yiyip, son çiçeğini koklayıp, bir arkadaşına son kez sarılacaksın. Son kez olduğundan haberin olmayacak. O yüzden, sevdiğin her şeyi tutkuyla yapmalısın. Kalan yıllarının kıymetini bilmelisin, çünkü devamı yok.” –After Life (2019)

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Eda Özsezgin
Eda Özsezgin
'' İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar''

Must Read

Unutulmaz Dizi ve Filmlerden Unutulmaz 15 Replik

Bu yazımızda bizi etkileyen, tekrar izleme isteği  uyandıran, ağlatan, güldüren, düşündüren unutulmaz dizi ve filmlerin, film karakterlerininin, unutulmaz repliklerini sizler için derledik. İyi okumalar...