Gece Modu

Vakti zamanında solak olanların şeytanın yeryüzü yansıması olarak görülen bu dünyada solak olmak cidden çok zor! Solaklar, dünyadaki sağlaklar tarafından sağlakların ergonomisine uygun üretilen eşyalar yüzünden hayata karşı zorluk çekiyor hatta ölebiliyor bile. Fakat eski çağlarda anlatılanın aksine artık dünyadaki yaygın görüş solakların daha zeki olduğu. Hatta yapılan bazı araştırmalar, solakların yazmak dışında her iki tarafını da eşit şekilde kullanabildiği için zihinsel bir denge oluşturduğu yönünde. Ama yine de bu konu hakkında net bir bilgi yok.

İki solak tarafından kurulan Söylenti Dergi olarak, sizler için dünyaca ünlü solak olduğu bilinen yazarları derledik. Solakların dünya solaklar gününü kutluyor; listede olmayan, bildiğiniz diğer solak yazarları ise yoruma yazmanızı bekliyoruz!

1Mark Twain

mark twain ile ilgili görsel sonucu

Tüm çocukların hayatında Tom Sawyer’in Maceraları ile bir yeri olan dünyaca ünlü Amerikalı yazar Mark Twain, azılı bir solak.

2Charles Dickens

(Charles Dickens ile ilgili görsel sonucu

Victoria döneminin en başarılı yazar ve eleştirmeni Charles Dickens da solak dünyasının önde gelen isimlerinden biri.

3Franz Kafka

franz kafka ile ilgili görsel sonucu

Dünyaca ünlü yazarlardan biri olan Franz Kafka da elbette solak! Zaten böyle bir yeteneğin en büyük ikinci göstergesi de solaklık olabilirdi sadece.

4Johann Wolfgang von Goethe

Johann Wolfgang von Goethe ile ilgili görsel sonucu

Solaklık bir deha göstergesi demişsek o listede Goethe de olmalı! Weimar Duka Bakanı, edebiyatçı, ressam, siyasetçi olan Johann Wolfgang von Goethe elbette solak olmasa şaşırtırdı.

5Nietzsche

Nietzsche ile ilgili görsel sonucu

Kusursuz zeka, mükemmel görülerin sahibi Nietzsche de elbette solak.

6Sigmund Freud

sigmund freud ile ilgili görsel sonucu

ve listenin en ilginç solağına geldik. Ömrü boyunca solak olduğunu reddeden Sigmund Freud azılı bir solaktı. Zaten şu puro tutuşuna bir bakar mısınız? Tam bir solak tutuşu! Fakat bir fotoğraf ile yorum yapmak yanlış, birçok fotoğrafında sağ elinde tutuyor olsa da Freud solak olduğu bilinen, inkar eden ilk yazar olabilir.

 

 

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin