Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Online Takvimi Açıklandı!

Bu yıl, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, “EVDE KALAMAYANLARA” Mottosu ile 1-7 Mayıs 2020 tarihlerinde online yapılacak!

Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Koronavirüs salgını nedeniyle online olarak yapılacağı duyurulmuştu. 1-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek festivalin programı yayımlandı. “Evde kalamayanları gör” sloganıyla düzenlenen festivalin gala gösteriminin 1 Mayıs 2020 saat 20.00’da festivalin Youtube kanalı üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Film gösterimlerinden sonra canlı yayınlarla yönetmen söyleşileri de gerçekleşecek ve dünyanın her yerindeki izleyiciler bu söyleşilere katılıp soru sorabilecek. Ayrıca yönetmen retrospektifi kapsamında festivalin özel konuğu Tunç Okan’ın Otobüs, Sarı Mercedes, Cumartesi Cumartesi ve Umut Üzümleri filmleri de gösterimde olacak. Sonrasında Tunç Okan, Fransa’dan canlı yayına bağlanarak izleyicilerin sorularını cevaplayabilecek.

- Advertisement -

İFF: “Bu festivali başta sağlık emekçileri olmak üzere, market çalışanları, hizmet sektörünün değişik birimlerinde çalışanlar, ihracatı düşürmemek için çalışmaya mahkum edilen otomotiv işçileri, beyaz eşya sektöründe çalışan emekçiler, inşaat işçileri ve nicelerine ithaf ediyoruz.” açıklamasını da kendi sitesinden yayınladı.

Komite aynı zamanda şunları da belirtti: ” Yakın zamanda duyurmayı planladığımız festival programında yer alan filmlerimizi 2 Mayıs 2020 tarihinden itibaren 7 Mayıs gecesine kadar internetten izleyebileceksiniz.”

Türkiye ve dünyadan 43 adet film canlı yayın tekniği ile festivalin youtube kanalından gösterilecektir. Sadece programda belirtilen saatlerde izlenebilecek olan filmler daha sonra arşivden izlenemeyecektir. Film gösterimleri sonrasında canlı yayınlarla yönetmen söyleşileri gerçekleştirilecektir. İzleyiciler dünyanın her yerinden bu söyleşilere katılabilecek, yönetmenlere soru sorabilecektir.

2 Mayıs Cumartesi ve 3 Mayıs Pazar günleri gündüz saatlerinde online atölyeler düzenlenecektir.”

Film takvimine buradan ulaşabilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...