The Chosen One – Brezilya Yapımı Bir Gizem Dizisi

The Chosen One, Netflix’in Latin Amerika yapımlarından bir tanesi. Sürekli sorular ve gizemler etrafında dönen dizi bunu dozunda korku unsurlarıyla harmanlamış. Oldukça sürükleyici olan dizi kolaylıkla bir sonraki bölümü merak ettiriyor.

Başrollerde Paloma Bernardi, Mariano Mattos Martins ve Tenan Tecna yer alıyor. 6 bölümlük dizinin ikinci sezonununda da yakın tarihte yayınlanması bekleniyor. The Chosen One’nın Netflix’teki kaliteli Brezilya yapımlarından olduğunu söyleyebiliriz.

Dizinin gizem dolu ve oldukça ilginç bir konusu var. Hızla yayılan Zika salgını nedeniyle üç adet doktor Pantanal’da yer alan bir köye aşı yapmak için gidiyorlar. Ancak bu köyde hiç de iyi karşılanmıyorlar. Köy halkı hali hazırda hiç hastalanmıyor ve doktorları düşman olarak görüyor. Biraz daha zaman geçirince köy halkının Seçilmiş kişi (The Chosen One) dedikleri gizemli bir şifacı tarafından yönetildiklerini fark ediyorlar. Tabi bu keşiflerinden sonra köyden çıkmaları çok daha zor hale geliyor.

Ana karakterler için Seçilmiş Kişi ile tanışmak ve şifa gücüne tanık olmak oldukça zor kararlar vermeyi beraberinde getiriyor. Tüm dünyaya yardım edebilecek gibi görünen bu keşif arkasında yatan sırları bilmeden tehlikeli olabilir.

- Advertisement -

Paloma Bernardi’nin oynadığı Lucia genç, kararlı hatta biraz inatçı bir karakter. Köydeki çatışma sonrası vazgeçmemesi ve aşı yapmadan gitmemesi biraz da bu karakter özellikleri sonucunda gerçekleşiyor. Ayrıca bağnaz insanlarla geçmişi de var. Yoğun şüpheciliği ile Şifacıdan kendini defalarca kanıtlamasını istiyor.

Mateus karakterine Mariono Mattos Martins hayat veriyor. Mateus, Seçilmiş Kişi’nin kardeşi olarak köyün görünürdeki lideri konumunda bulunuyor. Diğer köydekilerden farklı olarak gerçek hayattan tamamen kopmamış ve mantıklı düşünebilen bir adam.

Seçilmiş Kişi’yi ise Renan Tecna oynuyor. Köyün dışındaki bir kampta en yakın müritleriyle yaşayan gizemli ve korkutucu bir şifacı olarak karşımıza çıkıyor. Bu karaktere dair çok fazla soru işareti var. Sanırım ancak ikinci sezonda biraz aydınlanır.

The Chosen One genel itibariyle kaliteli bir dizi olmuş. Özellikle Brezilya’dan doğa manzaraları harika. Konusu gizem dolu ve izleyicinin ilgisini canlı tutuyor. Doğaüstü ve gizem konulu yapımları seviyorsanız bu diziyi büyük ihtimalle seversiniz.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Yitirilen Bir Radyo Kültürü: Radyo Tiyatrosu

Görselliğin olmadığı ve oyunların sadece sesli olarak oynandığı bir radyo programı türü; radyo tiyatrosu. Arkadan gelen ses efektleriyle dinleyicide tiyatro izliyormuş hissi uyandıran, tiyatronun...