Gece Modu

Söylenti Dergi olarak yeni bir oluşuma imza atıyoruz! Katılmak istersen yukarıdaki resme tıkla; öykü, şiir, deneme, inceleme, çeviri, çizim ve röportajlar ile bize katkı sağla!Sözleriyle, İtiraflarıyla, İşlediği Cinayetlerle, Hayranlarıyla Oldukça Dikkat Çeken Charles Manson Kimdir?

Fahişe bir annenin gayrimeşru çocuğu olan Charles 12 Kasım 1934’te zaten hayata yenik başlamış, korkunç bir çocukluk geçirmiştir ve bunun sebebi çoğunlukla onu bir bardak birayla takas etmeyi bile düşünen annesidir. Annesi cezaevine girince zaten işin ucu kopmuş ve Charles da o andan itibaren bir takım suçlar işlemeye başlamış ve o da 18 yaşında cezaevine girmiş, çocukluğundan daha kötü geçen cezaevi hayatında tecavüze uğramıştır. 33 yaşına kadar birçok kez girip çıkmasıyla beraber hayatının büyük bir çoğunluğu cezaevinde geçmiş fakat orada, insanların aklına girebilmeyi öğrenmiş ve bu özelliği ona büyük bir ün sağlamıştır.

Charles hapisten çıktığında etrafına birkaç kişi topladı ve “aile” dediği bu insanlarla bir çiftliğe yerleştiler, bu insanların aklına bir şekilde girmeyi başarıyordu, onları manipüle ediyordu. Beatles’ın Helter Skelter şarkısından etkilenip bir senaryo üretmişti. Ürettiği senaryoya göre, dünyada bir ırk savaşı çıkacak, siyahlar beyazları öldürecek ve onlar tüm beyazlar ölürken o çiftlikte saklanacaklar, savaş bittiğinde çıkıp dünyayı yöneteceklerdi. Bunların hepsinin tanrı tarafından ona söylendiğini öne süren Manson’ın kendini peygamber sanmasına da şaşırmamalı aslında.

Grubun en az 35 kişiyi öldürdükleri biliniyor fakat bunlardan en çok olay olanı, yönetmen
Roman Polanski’nin evine girip hamile olan eşi Sharon Tate ile birlikte 4 kişiyi daha öldürmeleridir. Üstelik bunu öyle canice yaptılar ki, Tate’i 16 yerinden bıçaklayıp bebeğini söküp aldılar ve duvarlara kanlarla vahşi yazılar yazdılar.

Bu korkunç cinayetler Susan Atkins’in yakalanması ve her şeyi anlatmasıyla son bulmuştur.

Manson nihayet 1969 yılında tutuklandı, ağırlaştırılmış müebbet yedi. Fakat kurduğu cümleleri, savunmaları, verdiği röportajları, her şeyiyle o kadar çok hayran kitlesi kazandı ki, ona bir sürü mektup gidiyordu, üstelik bu mektuplardan biri bir evlenme teklifi içeriyordu ve Manson bu çılgın hayranla evlenmeyi kabul etti!

Müzik alanında da bazı başarıları olan Manson, Lie: The Love & Terror Cult adlı bir albüm yayınlamıştır, Guns N Roses grubu onun bir şarkısını seslendirmiştir ve Marilyn Manson’ı da isim olarak, müzik olarak oldukça etkilemiştir.

“Bana tepeden bakarsanız, bir aptal görürsünüz. Bana aşağıdan bakarsanız, tanrınızı görürsünüz. Bana tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz.”

Charles Manson günümüzde hala kitleleri etkilemeye devam etmektedir.

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin