Söylenti'yi #Keşfet

2016 yılından bu yana okurlarına kültür – sanat, edebiyat, sinema, tarih dallarında en iyi içeriği sunmaya çalışan Söylenti Dergi; kâr amacı gütmeden bugüne kadar binlerce içeriğe ev sahipliği yapıyor. Dijital yayıncılığın alternatif kanalı olarak; okurundan, yazarına, geliştiricisinden, yayın yönetmenlerine kadar herkes gönüllülük esasıyla Söylenti ile bağ kurmuş durumda. ♥

Söylenti Dergi’yi #Keşfet! Keşfetmek için sekmelere tıkla, tanışalım!

Söylenti Dergi Nedir?

Söylenti Dergi, 2016 yılında kurulan, bu zamana kadar hem web sitesi hem de basılı dergi olarak yayın yapan bir web sitesidir. Basılı dergi, artan kağıt maliyetleri, dudak uçuklatan satıcı komisyonlarından sonra okurların ve yazarların ortak kararı ile dijital yayına dönüşmüştür. 9 basılı sayısından sonra artık e-dergi olarak yayın yapan Söylenti Dergi, ayrıca web sitesinde binlerce inceleme, içerik ve özel dosya yayınlanmıştır.

Dilerseniz sizler de Söylenti Dergi’nin web sitesinde ya da e-dergi kısmında yazar olabilirsiniz! Diğer sekmelerde bizi tanımaya devam edin!

Söylenti E- Dergi Nedir?

Söylenti E-dergi, gelirlerinin yarısını TEMA Vakfına, diğer yarısını ise bu projeyi duyurmaya çabaladığımız bir dergi projesidir.

E-dergi yayını e-dergi.soylentidergi.com üzerinden gerçekleştirilmekte olup, sadece 5₺’ye satın alınabilmektedir. Burada veri tasarruf modu, dergi modu ve tek sayfa modu ile üç farklı yöntemde dergimizi okuyabilirsiniz!

Ayrıca, şiir, öykü, deneme, inceleme, özel dosya gibi birçok türde eser alımına açıktır. Yazı gönderim tarihlerinde soylentidergi@gmail.com adresine göndereceğiniz eserleriniz editör onayından sonra yayında olacaktır!

Söylenti'de Neler Var?

Söylenti Dergi’de Kültür Sanat, Kitap İncelemeleri, Özel Dosyalar, Sinema, Tarih gibi birçok dalda içerikler bulunmaktadır!

Kültür - Sanat

Söylenti’de Kültür – Sanat içeriklerinde;

Görsel Sanatlar Tarihi,
Sergi ve Performans Sanatları Haber ve İncelemeleri,
Müze ve Sanat İçerikli Etkinlik Haber ve İncelemeleri,
Dijital Sanat Haber ve İncelemeleri,
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

Sinema

Söylenti’de Sinema içeriklerinde;

Yeni çıkmış filmler hakkında bilgi ve inceleme,
Kült olmuş filmlerin farklı bakış açılarıyla sunumunu,
Netflix gibi dijital platform yayınlarının içerikleri hakkında detaylı bilgiler
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

Tarih

Söylenti’de Tarih içeriklerinde;

Savaşlarda yaşanmış ilginç ve sıra dışı olaylar,
Dünya tarihini değiştiren olaylar,
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

Kitap

Söylenti’de Kitap içeriklerinde;

Yazarlar ve Kitaplar hakkında haber ve içerikler,
Yeni çıkmış kitaplar hakkında bilgiler,
Keşfedilmeyi bekleyen kitapların tanıtımı,
İz bırakan kitap cümlelerini kitap – yazar ve sayfa bilgileri ile birlikte,
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

Sosyal Bilimler

Söylenti’de Sosyal Bilimler içeriklerinde;

Psikolojik ve sosyolojik analizler,
Toplumsal olayların insanlar üzerinde etkileri,
Reklam ve iletişimin toplum ve insanın üzerinde oluşturdukları,
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

Mekanlar

Yeni!

Söylenti’de Mekanlar içeriklerinde;

Türkiye’nin önde gelen etkinliklik alanlarını,
Büyükşehirlerde öne çıkan mekan etkinlik haber ve incelemelerini,
ve daha fazlasını bulabilir ya da üye olarak oluşturabilirsiniz!

E-Dergi

e-dergi.soylentidergi.com

Söylenti Dergi e-sayısı “Şiir, Öykü, Deneme” türleri öncelikli olmak üzere özel dosyaların da yer aldığı, gelirlerinin yarısının TEMA Vakfına bağışlandığı bir yayındır. Klasik dergi formatında hazırlanan Söylenti Dergi e-sayıları dijital ortamda aynı elinizde bir dergi varmışcasına okunabilmektedir. Dijital yayından en büyük farkı şiir, öykü ve denemelerin yer almasıdır. Her üç ayda bir çıkan Söylenti Dergi e-sayıları, soylentidergi.com/dukkan adresinde satılmakta, e-dergi.soylentidergi.com adresinde ise okunabilmektedir.

Dijital Yayın

soylentidergi.com

Söylenti Dergi Dijital Yayını, e-dergi’den farklı olarak; “öykü, şiir, deneme” barındırmamaktadır. Dijital yayında bulunan yazılar, gönüllü içerik yazarları tarafından hazırlanmakta, haber, içerik ya da inceleme değeri taşıyan, objektif bir dille hazırlanmış içeriklerdir. Söylenti Dergi Dijital Yayını soylentidergi.com adresinde bulunmakta ve burada yazıların girişi, yayını yapılmaktadır.

Yazar Ol!

Söylenti’de yazar olmak çok kolay! Profilini oluştur, kontrol panelini incele, tüm ayrıntıları oku, sitedeki diğer yazıları örnek al ve ilk içeriğini yaz! İlk içeriğin onaylandıktan sonra Söylenti yazarları arasında kendini gör ♥

Ödüllü Yazarlık Sistemi Nedir?

Söylenti Dergi olarak yazarlarımızı motive etmek ve okurlarımıza daha iyi bir deneyim sağlamak adına 2020 yılı ile birlikte “Ödüllü Yazarlık Sistemi”ni uygulamaya döktük.

Ödüllü yazarlık sisteminde, aşağıda ipuçları vereceğimiz algoritma sayesinde her ay bir yazar ya da kategori yazarımız sürpriz hediyeler kazanacak. Halihazırda bizimle birlikte olan yazarlarımızın yanı sıra, okurlarımız da üye olarak yazarlarımızın arasına katılabilir, topladıkları puanlarla sürpriz ödüllerin sahibi olabilir!

Nasıl Yazar Olunur

Söylenti Dergi’de yazar olmak için yapmanız gerekenler çok basit! Aşağıdaki butona basarak içerik yazarlarımızın arasına katılmak için üye olmanız yeterli!

Örnek içerik gönderirken bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz;

• Hazırladığınız içerik soylentidergi.com adresinde yayınlanan; haber, inceleme türlerinde, kültür – sanat, kitap inceleme, sinema, müzik, tarih kategorilerinde olmalıdır.
• Hazırladığınız içerik, şiir, öykü, deneme türlerinde olmamalıdır. Bunun için yazı alım tarihlerini sosyal medyamızda takip etmelisiniz.
• Hazırladığınız içerik, hiçbir editöryal düzenlemeye ihtiyaç duymayan, yayına hazırlanmış kadar kusursuz olmalıdır.

Puanlama Nasıl Yapılır?

Söylenti Dergi’de yazar olduktan sonra puanlama sistemine katılım sağlayabilmek için en az 4 yazı yazmış olmanız gerekmektedir. 4 yazınız yayınlandıktan sonra;

Yazdığınız son 4 yazının birbirleri arasında geçen süre ve yazdığınız yazının, puan hesaplama gününe kadar almış olduğu okunma ve yazı uzunlukları; gizli formülümüzde çarpılır, bölünür, sıra dışı matematiksel işlemlere sokulur ve sonunda puanınız ortaya çıkar. Bu puan eğer tüm yazarlardan yüksekse birinci olur, ödülleri kazanırsınız. Puan listesi yazarlar ile paylaşılır, okurlarımız ile de sadece ilk üçe giren yazarlarımız paylaşılır. Sosyal medyada ve web sitemizde, ilk üçe giren yazar arkadaşlarımızı bağıra bağıra duyururuz.