Söylenti Dergi 1. e-sayısı çıktı!

Daha önce sosyal medya kanallarımızda ve sitemizde duyurduğumuz, gelirlerinin yarısının TEMA Vakfına bağışlayacağımız, diğer yarısının da e-dergi kültürümüzün büyümesi için çabalayacağımız ilk e-sayımız yayınlandı!

Söylenti Dergi 1. e-sayısı bizim için oldukça heyecan verici ve farklı bir deneyim oldu! Daha önce 9 sayı basılı olarak çıkan dergimiz, artan baskı maliyetleri, dağıtıcı ve satıcı kurumların bitmek bilmeyen komisyon artışları ve dergiciliğin de dijital yayına kayıyor olması, bizi e-dergi çıkarmaya oldukça güdüledi.

Zaten halihazırda soylentidergi.com olarak Kültür – Sanat, Kitap İncelemeleri, Sinema gibi kategorilerde yayın yaptığımız için, dijital yayında oldukça tecrübeliydik. Bu yüzden biz de dijitalin getirdiği özgürlüğe adım attık.

Basılı dergileri maliyet kısıtlamalarından dolayı her zaman 32 sayfa çıkarıyorduk fakat dijital yayınla birlikte çok beğendiğimiz ama elemek zorunda kaldığımız yazıları bu sefer elemedik ve tam 90 sayfalık bir dergi hazırladık.

Nasıl Satın Alınır?

- Advertisement -

Söylenti Dergi 1. e-sayısını satın almak için e-dergi.soylentidergi.com adresine giderek “Satın Al” butonlarına tıklayıp, Shopier sayfasından satın alım yapabilirsiniz. Ödeme bildirimi bize ulaştıktan sonra 24 saat içinde size bir kullanıcı hesabı açılacak, bu kullanıcı hesabı ile ister dergi formatında, ister tam ekran story formatında isterseniz de veri tasarruf modunda dergiyi okuyabileceksiniz. Yapmış olduğunuz alımda bize gelen ücretin yarısı TEMA Vakfına diğer yarısı ise Söylenti Dergi’nin gelişmelerine harcanacak. Ayrıca her ay kaç ağaçta olduğumuzu duyuracağız.

Neler Var?

Hazırladığımız Söylenti Dergi 1. e-sayısının kapağı Zeynep Gizem Eskici’den geldi.
Dergideki yazıların seçkisi ve düzenlenmesi ise Nazlı Yaren Atabey tarafından hazırlandı.
Tasarım ise olmazsa olmaz. Dergimizin tasarımını İlkan Balkan, iç çizimlerin bir kısmını ise Başak Çolak hazırladı.
Derginin tanıtımını, duyurulmasını ise Tayfun Tatar üstlenmekte.

İlk e-dergi sayımızda; Didem Madak Şiirinde Sokak Kavramının Tematik Kullanımı, E-dergi üzerine inceleme, Daniil Kharms, Guernica, Oruç Aruoba Hani kitap incelemesi,
Gustav Klimt’in Meşhur Tablosu The Kiss, Martin Eden üzerine, İkinci Yeni Şairlerinin Fotoğraflarına ve Şiirlerine İmgesel Bakış, Afife Jale ve Aşkı Selahattin Pınar incelemeleri yer alıyor.

Hedefler

Söylenti Dergi olarak buradan elde edeceğimiz gelirin bir kısmını TEMA Vakfına bağışlayarak okurlarımız ile el ele bir mini orman kurmak istiyoruz. Ayrıca yine elde edeceğimiz gelir ile daha iyi bir okuma deneyimi adına mobil uygulama geliştirmek istiyoruz.

Söylenti Dergi 1. e-sayısını e-dergi.soylentidergi.com adresinden satın alabilir, buradan okuyabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Soylenti
2016'nın henüz birinci baharında kurulan, edebiyat dünyasına oksijen sağlayan yeni bir fidan.

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...