Şiirselleşmiş Beden: “Müzede Sahne” etkinliği Sabancı Müzesi’nde başlıyor

Sakıp Sabancı Müzesi’nin, Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla başlattığı ve büyük bir ilgiyle takip edilen Müzede Sahne etkinliğinin üçüncüsü “Şiirleşmiş Beden” temasıyla 24-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bedenin hem gösteri sanatlarının temel malzemesi hem de kendi bütünlüğü olan ve dönüşen her tür organizma olarak ele alınacağı Müzede Sahne’de birbirinden kıymetli sanatçıların sahne performanslarıyla birlikte somut ve soyut olarak “bedenin” şiirle / sanatla ilişkilendiğinde nasıl değiştiğine, kendini dillendirdiğine ve dönüştüğüne tanıklık edilecek.

Kent yaşamı üzerine yazılan tiyatro oyunları da sahne alacak. Tiyatro sezonu içersinde oynanan Bursa Ceza Evi’nden Mektuplar (Genco Erkal), Oğuz Atay’in kitabından sahneye uyarlanan ‘Tehlikeli Oyunlar’, Nazan Kezal’ın oynadığı Yaralarım Aşktan’dır oyunu açık havada seyirci ile buluşacak oyunlardan.

Yeni işlere yön vermek, geniş bir yelpazeden gösteri sanatları alanında buluşmalara neden olmak, gösteri sanatları için öneri sunmak ve fikir oluşturmak amacını da taşıyan Müzede Sahne etkinliği, SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına karşı, Fıstıklı Teras’ta kurulacak platformda ve müzenin farklı mekânlarında izlenebilecek.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...