Repertuvar-Emre Şahinler

“cenazeme ilk varacak çelenkten tanıyorum failimi”

Dizeler çoğu kez mühürlüdür. Okuyan o mührü dilediğince açar, çözer ve kendine bir anlam yaratır. Emre Şahinler, Repertuvar kitabında imgelerle bize geçmişte saklı hayal kırıklıklarımızın, yanılgılarımızın, yoksaydıklarımızın varlığını hatırlatıyor. Kitap, şairin soyut-modern biçimde yazılmış şiirlerini barındırıyor.

“kırk dua birleşse kabul görmez iş görmez”

Ağır anlam karmaşalarına yer vermeyen kitap tarz olarak bana Ah Muhsin Ünlü ve şiirini anımsattı. Günümüz modern şiirine değinse de aslında günümüz şiirinden uzak noktaları olduğu da aşikar. Şair şiirlerinde uyak uyum gözeterek bir kalıp şiir yaratmaktan çok anlam yaratmaya çabalamış. Okuyucuyu düşünerek şiiri yaşamaya davet ediyor.

- Advertisement -

“oyuncaklarım kundaklanmış. tutarsız daktiloların armağanıymış,yangınım”

Birbirini tekrar eden şiir kitaplarına kıyasla her sayfada okuyucuyu başka bir boyuta taşıyan Repertuvar muhakkak okunması ve her kütüphanede bulunması gereken bir eser.

“beni ben yapan çocukluğum ve bu orman artık şen şakrak değil. kim vurdu saksağanı kuşömrü alnından”

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Nazlı Yaren Atabey
Nazlı Yaren Atabey
"...gövdemde sonsuzluğun dilsiz ayini. tanrı kirpiklerinden yürüyordu canıma" -Söylenti Dergi Genel Yayın Yönetmeni-

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...