Percy Jackson’ın Hikayesi Dizi Oluyor!

Rick Riordan tarafından yazılan ilk kitap Percy Jackson&Olimposlular: Şimşek Hırsızı 2005 yılında, okuyucularla buluşmuştu. Beş kitap halinde sunulan hikaye: Şimşek Hırsızı, Canavarlar Denizi, Titan’ın Laneti, Labirent Savaşı ve Son Olimposlu büyük ilgi toplayarak eleştirmenler ve okuyucular tarafından tam not almıştı.

Yapımın, Fox 21 Tv stüdyolarında çekilmesini planlanırken, yayınlanma tarihi ile ilgili bilgi henüz gelmedi. Pandemi nedeniyle değişen çekim şartlarına uyum sağlayacak olan yapım, oyuncu kadrosuyla ilgili de henüz bilgi paylaşmadı.

Percy Jackson’ın hikayesini anlatan, fantastik hikaye sevenlerin beğenerek okuduğu ve kitaplıklarında yer verdikleri seri, Harry Potter’ın yönetmeni Chris Columbus tarafindan 2010 yılında, başrolünü Logan Lerman’ın oynadığı Percy Jackson&Olumpuslular: Şimşek Hırsızı, film olarak karşımıza çıkmıştı. Eleştirmenler ve izleyiciler tarafından düşük not alan yapım, bu sefer hikayesini anlatmak için dizi onayını aldı.

- Advertisement -

Kitabın yazarı Rick Riordan, birinci sezonda Şimşek Hırsızı ile başlayan Percy Jackson’ın beş kitaplık hikayesini takip ederek diziye yön vereceklerini, yüksek kalitede canlı aksiyon olması beklenen yapımın, bu kez sevenlerinin beğenisini toplayacağı vurgulandı.

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

‘Edebiyatın Ters Direklerinden Biri’ Ece Ayhan

“Yersiz yurtsuzum; köyde ufacık, çatısı akan, camları kırık bir odası var annemin. Soğuktan ve halsizlikten hep yatakta yatıyor, 38-39 kilo kadın, halsizlikten oturduğu yerden...