Pathfinder ! | ”Felsefe Okuma Rehberi” – Nigel Warburton

”İyi kitaplar okumak,geçmiş yüzyılların en ünlü beyinleriyle sohbet etmeye,hatta bu yazarların en iyi düşüncelerini bize açtıkları bir sohbete benzer.”

René Descartes – Yöntem Üzerine Konuşma 

Nigel Warburton felsefeye ilgi duyanlara ve felsefe öğrencilerine, bu disiplinde hangi becerilerin kazanılması gerektiği, verimli çalışmaya ve düşünmeye götüren alışkanlıklar ile özellikle felsefe öğrencilerine paha biçilemez bir rehberlik sunuyor bu kitapta!

- Advertisement -

Nigel Warburton eleştirel düşünce alanında yaptığı kapsamlı araştırmaları, yazdığı kitapları ile hem geçmiş felsefe konularına yeni bir soluk getiren ve modern felsefeye katkı sağlayan bir yazar. Kendisi Open University’de felsefe dersleri veriyor ve ”philosophy bites” isimli kişisel web sitesinde dünya gündemi ile ilgili; filozoflar, felsefe ve güncel felsefe konuları hakkında yazılarını yazıyor.

Pekala, neden önemli bir kitap ?

Piyasada birçok felsefeye giriş niteliğinde kitap ve bu kitapların sayfalarında felsefeye ilgi duyanlara ve felsefe öğrencilerine tavsiyeler var fakat işte bunlar çok sınırlı, tabii doğal olarak detaylı değiller. Warburton detaylı bir rehber kitabı oluşturarak felsefe öğrencilerinin bu disipline karşı aklındaki kafa karıştırıcı problemlere büyük bir ışık tutuyor. Kitabın içinde yer aldığı 4 ana başlığın etrafında topladığı ”aktif okuma, dinleme, tartışma, yazma” ve felsefe sınavlarına hazırlık adlı bölümleri ile felsefe alanında öğrenciye verimli bir şekilde beceri edinme olanaklarını sunuyor.

               Tartış, kanıtlamaya çalış, araştır !

              

Nasıl daha iyi felsefi anlamda yazı yazılabilir ? Aktif tartışarak ve  öğrendiklerinizi paylaşarak kendi argümanlarınızı savunabilme, hangi alışkanlıklar ile felsefe alanında okumalar yapabilme, farklı beceri edinme alışkanlıkları ve dahası bu kitapta yer alıyor! 

 

PATHFINDER NIGEL 

Türkçede rehber ve ”çığır açan kimse” anlamlarına gelen ”pathfinder” kelimesi modern felsefecimiz Nigel Warburton’a çok yakışıyor. Kitabının çok detaylı bir mobil rehber oluşu ve yenilikçi tarzı ile çığır açan kimse tanımını hak ediyor.

https://philosophybites.com/ – Nigel Warburton’un Kişisel Web Sitesi

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...