Parlayan Bir Yıldız: “Alice Merton”

Alice Merton’ı ismen bilmeseniz de eminim şarkılarını bir yerde duymuşsunuzdur. Hani arkadaş ortamında bir muhabbet geçer ya: ‘Bir şarkı vardı…’ ile başlayan, hani derler ya ‘duysan hatırlarsın’ diye. İşte o kız bu kız.

Alice Merton, Almanya doğumlu pop sanatçısıdır. 2017’de yayınladığı “No Roots” adlı parçasıyla kısa sürede çok geniş kitlelere ulaşmış ve ayrıca Alman radyolarında en çok dinlenen ikinci şarkıcı konumuna yükselmiştir. Şarkının sözleri şu şekilde;

“I’ve got no roots, but my home was never on the ground…” 

Dinleyen bilir, dinlemeyenlere de tavsiyemdir. Merton, “No Roots”tan sonra “Hit The Ground Running”, “Jealousy”, “Lie To My Face” ve son olarak yeni çıkardığı single çalışması “Lash Out”u sevenlerinin beğenisine sundu. Alice Merton, kendine has tarzı ve müziğiyle son dönemlerin sevilen isimlerinden biri. Hakikaten de şarkılarında çok farklı ve güzel bir enerji var. Birkaç dinlemede kulağınız müziğin ritmine ve sözlerine aşina oluyor. Ayrıca şarkıları dans etmek için de birebir! Alice Merton, ilk Türkiye konserini ise 6 Eylül’de İstanbul Zorlu Studio’da gerçekleştirecek. “Zaten Seviyordum”, ” Dinledim, sevdim”, “Bir de canlı canlı dinleyelim” diyorsanız, güzel bir konser sizi bekliyor demektir! Hep beraber gidip, şarkılar söyleyip, dans etmeye ne dersiniz?

- Advertisement -

Alice Merton’ın en son çıkardığı single çalışması “Lash Out”a dijital platformlardan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=IryLa6_9bxc

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...