Online Ders Çalışma Teknikleri

Bildiğiniz gibi, 2020 yılında pandemi süreci ile ders çalışma alışkanlıklarımız da tamamen değişti. Farklı  online ders çalışma yöntemleri geliştiren eğitimciler, öğrencilerin en iyi şekilde kalıcı öğrenme becerisini kazanması ve online eğitim mekanizmasında yer edinmesini sağlamaya çalışıyor.

Online Ders Çalışma Yöntemleri

Öğrenciler, pandemi başlangıcı ile farklı alternatifler ile farklı kaynaklara ulaşmaya çalışmaya başladı. Bu çalışma yöntemleri arasında en iyi yöntemlerden biri de; online sınav çözümleri. Online sınavlar üzerinden öğrenciler kendilerini test edebiliyor, yanlışlarını görebiliyor ve online deneme çözümü sayesinde sınava daha iyi hazırlanabiliyor.

Bununla birlikte, öğrenciler online sınav siteleri üzerinden kendi derecelerini ölçüp buna göre çalışma tempolarını değiştiriyor.

- Advertisement -

Online sınav siteleri, online seviye belirleme sınavı siteleri arasında ise en bilindik ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren web sitesi Çözen Ekip.

Çözen Ekip üzerinden Online AYT Matematik Testi, Online TYT Matematik Testi, Online Fizik Testi gibi Online Deneme Sınavları yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede seviyenizi öğrenerek çalışma temponuzu buna göre şekillendirebilir, güncel seviyenizi gün geçtikçe arttırabilirsiniz.

Ayrıca bu sayede seviyenizi öğrenerek doğru yardımcı kaynak tavsiyelerine ulaşabilir ve güncel seviyenizi gün geçtikçe yükseltebilirsiniz. Site adresini ziyaret edip seviyenizi ölçüp, yardımcı kaynak tavsiyesi isterseniz cozenekip.com

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Soylenti
2016'nın henüz birinci baharında kurulan, edebiyat dünyasına oksijen sağlayan yeni bir fidan.

Must Read

Dönemine Damga Vurmuş Beş Usta Sanatçı

Pablo Picasso, Tarsila do Amaral, Salvador Dali, Frida Kahlo ve Remedios Varo'yu kapsayan beş usta sanatçıyı çocukluklarıyla, kariyerleri ve eserleriyle sizlere tanıttık. 1. Pablo Picasso Pablo...