Netflix’in Yeni Dizisi ”Emily in Paris”

Netflix bu ay oldukça fazla içerik yayına sundu, bunlardan birisi de ”Emily Paris’te” . Dizi 2 Ekim tarihinde izlememiz için yayınlandı. Paris’te geçse de kendisi Amerikan yapımı bir dizi.  Birinci sezonu 10 bölümden oluşmakta.  Darren Star tarafından yaratılan yeni bir Amerikan komedi-drama internet televizyon dizisi.

Eğer zaman öldürmek istiyorsanız , size hitap ediyor.  Dizi Chicago da yaşayan çalışan Emily’nin  iş için bir seneliğine Paris’e gitmesi gerekmesi ile başlıyor. Fransız kültürü ile bir ilgisi olmaması da dışlanmasına sebebiyet veriyor. Burada ya batacak ya da çıkacak gibi duruyor. Aslında işler biraz da karakterimizin sosyal medya kullanmasıyla başlamaya başlıyor. Kısa bir yorum yapmak gerekirse, dizi Fransızlar ve Fransız eleştirmenler tarafından olumsuz yönde eleştiriler aldı. Sebebi ise sadece turistik bir bakış açısıyla sergilenmesi aslında kültürleriyle ilgili bazı tanımlar oldukça yerindeydi ama tabii ki herkes aynı değil. Yine de az çok kafamıza Fransız kültüründen bir şeyler sokuyor. En çok gördüğümüz ise Fransızca bilmemesine sinir olmaları aslında biraz da hakları var . Fransızca yıllarca en çok bilinen ve tercih edilen dilken birden pabucu dama atıldı, bunu sebepleriyse pek konumuz değil. Fakat dizi eğlenceli ve tam çerezlik bir dizi vakit geçirmek için oldukça iyi ve sürükleyici. Hatta dilde olan bazı cinsiyetçi kelimelere de oldukça dikkat çekmekte. Şimdiden iyi seyirler.

 

Karakterler:

- Advertisement -

Emily Cooper: Yukarıda da bahsettiğimiz başrolümüzü başarılı ve çoğumuzun tanıdığı oyuncu Lily Collins canlandırmaktadır. Aslında biraz tipik bir dizi başrol kızı diyebiliriz, hafif sakar ve heyecanlı.

Gabriel: Gabriel karakteri dizimizin yakışıklı ve yardımsever komşusu oluyor. Kendisi bir restoranda şef ve hayali kendi restoranını almak. Eh biraz da bariz aşık olunacak kişi. Gabriel karakterini Lucas Bravo canlandırmakta.

Mindy Chen: Mindy hayallerinin şehri olduğu için Paris’e gelmiş olan Asyalı karakterimiz. Emily’e çokça yardımcı oluyor ve komik diyaloglarını izliyoruz. Karakteri Ashley Park oynamakta .

Camille: Camille diğer Fransızlar oldukça kaba davranırken sıcak kanlı olan birisi ve güzel bir dostluk kurmaya başlıyorlar diyebiliriz. Fakat Camille her ne kadar iyi birisi olsa da onla ilgili bir şey bizi şaşırtacak. Oyuncuysa Camille Razat.

Sylvie: Hani mutlaka bir engel bir gıcıklık olur ya okulda ya da işte buyurunuz Sylvie ! Tipik bir Fransız kadını (diziye göre) İş yerinde burnu havada birisi fakat böyle olmasının bir sebebi mi var? Philippine Leroy-Beaulieu can verdiği karakter oldukça zorlayıcı birisi.

 

Dizinin kız karakterleri iyi bir arkadaş grubu olacak mıdır? İzlediğimizde bizi eğlendirecek sahneleri mutlaka olacak.

 

 

Rekabetli bir iş ortamı izliyoruz diyebilir miyiz?

Spoiler dolu inceleme :

Baya tahmin edilebilecek şekilde ilerleyen bir senaryoya sahip. Emily Paris’ e gelirken sevgilisi gelmiyor ve başlarda herkese mesafeli ama ayrılacakları o kadar bariz ki. Gabriel ile de sürekli en baştan beri bir çekim halindeler. Olucaklar fazla tahmin edilebilir durumda. Ama ters köşe olan bir nokta var! Camille. Arkadaşlıkları çok iyi giderken hatta Emily Gabriel ile biraz daha yakınlaşmışken, Gabriel ve Camille  ile sokakta karşılaşıyor, hoşlandığı kişinin arkadaşıyla sevgili olması onu tabii ki geriye itiyor. ( en azından deniyor. )

Aşk konusunda klasik olan senaryo  işte öyle mi? Bolca dışlandığı ama herkesin sonrasında onu sevmeye başlaması da biraz tahmin edilebilir.  Ufak sakarlıklar,  iş alıp kaybetmeler… sonun da iyi bir yere geleceği de anlaşılır oluyor.

Tüm klişeleri rağmen kısacık ve neşeli bir  dizi oluşuyla kendini izlettiriyor, Fransızlar sinirlenmiş olabilir ama çoğu vaktimiz evde geçerken bizlere iyi geldi.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Bilge Sıla Balcı
Bilge Sıla Balcı
İnsanlar kötüydü, kitaplara sığındım.

Must Read

Unutulmaz Dizi ve Filmlerden Unutulmaz 15 Replik

Bu yazımızda bizi etkileyen, tekrar izleme isteği  uyandıran, ağlatan, güldüren, düşündüren unutulmaz dizi ve filmlerin, film karakterlerininin, unutulmaz repliklerini sizler için derledik. İyi okumalar...