Netflix’de Yer Alan En İyi 5 Gerilim Dizisi

Netflix’de izleyebileceğimiz bir çok gerilim dizisi var, Breaking BadStranger Things gibi hepimizin ismini duyduğu diziler hariç pek de duyulmayan, hepsi farklı türlerde gerilim dizilerine göz atalım. 

Bloodride

6 bölümden oluşan bu mini gerilim dizisi İskandinav yapımı, IMDb puanı ise 6.4. Bu gerilim dizisi insanı korkutan türden, her bölüm yaklaşık 30 dakika olduğundan izlemesi de pek kolay ve akıcı. Aynı zamanda her bölüm farklı olaylar ele alınıyor yani izleyiciye birbirinden bağımsız 6 senaryo sunulmuş oluyor, bu da dizinin zevkli yanlarından birisi.  

The Stranger

- Advertisement -

IMDb puanı 7.3 olan The Stranger, gizem ve gerilim dolu bir dizi. Harlan Coben’in diziyle aynı adı taşıyan gerilim romanı The Stranger’dan esinlenilmiş olan bu dizide kahramanımız iki çocuk babası olan Adam, karısı Corinne’in ondan sakladığı büyük sırrı, barda yanına gelen bir yabancıdan öğreniyor ve böylece olaylar ilerlemeye ve çözülmeye başlıyor.  

Into the Night

IMDb puanı 7.1 olan bu dizide güneş, bir anda canlıları öldürmeye başlıyor. Geceleri uçak yolcuğu yapıp hayatta kalmaya çalışan bir ekibin hikayesine tanıklık ediyoruz. Bu sırada bir çok gizem ve sır ortaya çıkıyor, aynı zamanda hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. İlginç bir kurguya sahip dizide farklı milletlerden karakterler yer alıyor bunlardan biri de Ayaz. Türk bir karakterin dizide yer alıyor olması, Into the Night’ın ülkemizdeki popülaritesini arttırmış durumda. 

Marianne

Marianne, korku-gerilim tarzında beklentileri karşılayabilecek 7.5 IMDb puanına sahip Fransa yapımı bir dizi. Emma Marsimon adlı korku kitapları yazarı baş karakterimiz. İmza gününe gelen 15 yıldır görüşmediği bir çocukluk arkadaşı, annesinin Emma’nın kitapları yüzünden zor günler geçirdiğini ve kendisine zarar vermeye başladığını söyler ve bunun üzerine Emma çocukluğunun geçtiği Elden’a gitmek zorunda kalır. 

The Sinner

Gerilim ve polisiye türünde oldukça başarılı bir dizi olan The Sinner, gizemli ve sürükleyici olmasıyla birlikte iyi bir kurguya sahip. IMDb puanı 8.0 olan bu dizi Petra Hammesfahr’ın aynı isimli romanından uyarlanmıştır. Primetime Emmy Mini Dizi/ TV Filmi En İyi Kadın Başrol Oyuncusu Ödülü gibi ödüller kazanan bu dizide Cora Bender isimli baş karakterimiz, birdenbire yabancı bir adamı öldürür fakat sebebi bilinmemektedir. 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Simge Erkek
Simge Erkek
cuidado, peligro, eclipse 🌒

Must Read

57. Altın Portakal Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 57. Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın...