Bu Ay Netflix’te Neler Var?

Eylül Ayında Netflix’te Neler Var?

Eylül ayında gümbür gümbür gelen Netflix’te bu ay oldukça güzel dizi ve filmleri izleyebileceğiz. Özellikle çokça merak edilen Enola Holmes ve Atiye dizileri, bu ay yayına girecek. Eylül Ayında Netflix içeriklerine gelin birlikte bakalım.

Away

Dram türünde olan dizi, bilim kurgu severler için önemli bir konuyu ele alıyor. Emma Green, üç yıl sürecek tehlikeli bir görev için Mars’a gidiyor. İnsanlık için kendi hayatını feda eden Green, arkasında eşini ve kızını bırakmak zorunda kalıyor. Tüm bunlara kendini hazırlamışken, arasında olduğu ekibi komuta etmesi gerekiyor. Fakat orası bildiği bir yer değil, riskler ve uzayın bilinmezleriyle dolu. İki ayrı hayatı, iki ayrı yerde nasıl devam ettirecek?

Yayın Tarihi: 4 Eylül

I’m Thinking of Ending Things

- Advertisement -

Kitaptan uyarlama olan psikoloji/gerilim türündeki filmin yönetmenliğini Eternal Sunshine of the Spotless Mind ile tanıdığımız Charlie Kaufman yapıyor. İki gencin aile ziyareti için yola çıkmasıyla başlayan sorgulama, kar fırtınası yüzünden mahsur kaldıkları evde devam eder. Psikolojileri zorlayan film, dünya ve yaşam hakkında yapılan sorgulamalara yoğunlaşıyor ve seyirciye bilinenlerin ne kadar doğru olduğunu soruyor.

Yayın Tarihi: 4 Eylül

Julie And The Phantoms

Müzikal seri olarak hazırlanan ve annesinin kaybıyla müziğe küsen Julie’nin hikayesine objektif tutan yapım, üç görünmezin bu küskünlüğü sona erdirmek için yaptıklarını anlatıyor. Kayıplarıyla barışması ve müziğe tekrar dönmesi için Julie’ye ilham veren üç genç bir müzik grubu kurmaya karar veriyorlar.

Yayın Tarihi: 10 Eylül

Atiye

Özellikle Türkiye’de yayınlandığı tarihten itibaren büyük yankı uyandıran yapım Atiye, ikinci sezonuyla dönmek için gün sayıyor. Arkeolojik bir alana yönelirken mistik ifadelerin kullanımıyla birçok mekana ışık tutan yapım, gizli örgütleşme ve ikili ilişkilere odaklanıyor. Beren Saat’in canlandırığı Atiye rolü, kendi güçlerini ve geçmişini öğrendikten sonra sadece başarılı bir ressam olmadığını anlamıştı. Sürekli ekrana gelen gizemli semboller ve üstü kapatılmış fantastik unsurlar bu sezon nasıl devam edecek? En son, gizli güçlerin biraz da olsa ortaya çıkmaya başlaması, ve Atiye’yi hiç kimsenin tanımıyor olmasıyla sezon finali yapan dizi, bu sezon Göbeklitepe ve Atiye hakkında seyirciye neler gösterecek?

Yayın Tarihi: 10 Eylül

Baby

Gençlik dizisi olarak karmaşık ilişkilere yoğunlaşan dizi, Netflix’in bir başka popüler yapımı Elite ile benzerlikler barındırıyor. Roma’nın zengin ailelerin çocuklarına odaklanan hayatlar, hiç de onlar gibi olmayan kişilerle kurduğu arkadaşlığı konu alıyor.

Yayın Tarihi: 16 Eylül

Challenger: The Fınal Flight

Bilim ve teknoloji sevenler için kaliteli bir belgesel olan Challenger: The Final Flight, 1986 yılında, uzay mekiği Challenger ile ilgili yaşanan felaketleri anlatıyor. Birçok insanın hayatını etkileyen olay özellikle mühendisler ve  mürettebat üyelerinin bakış açılarını seyirciye aktarıyor.

Yayın Tarihi: 16 Eylül

The Devil All The Time

Başrollerinde Robert Pattinson, Tom Holland ve Bill Skarsgard gibi isimlerin olduğu film, eski bir askerin eşini kanserden kaybederek bütün umudunu yitirmesiyle başlıyor. İki seri katilin av arayışı ve dindar karakterlerin kendi kurallarını çiğnemesiyle birçok karakterin hayatına odaklanarak, yetim olan Arvin Eugene Russell’ın farklı dünyalara adaptasyonunu anlatacak. Psikolojik olarak seyirci sınırlarını zorlayacak olan yapım İkinci Dünya Savaşı sonrası yaşananlara ve hayatlara da odaklanacak.

Yayın Tarihi: 16 Eylül

Jurassic Dünya Kampı KretaseJurassic efsanesinin farklı bir tarafını ele alan dizi, kampa gidecek olan altı gencin korkunç dinozorlara karşı ne yapacağını gösterecek. Son teknoloji modeline sahip kamp şartları, onların bu korkularını yenmelerine sebep olabilecek mi? Esaretten kaçan dinozorlar ve son teknolojiye sahip altı genç. Neler olabilir?

Yayın Tarihi: 18 Eylül

Ratched

Netflix’in sevilen yapımı Ratched, izleyiciyi 1940 yıllarına götürerek psikolojik bir türe hazırlıyor. Mildred Ratched, psikiyatri hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başlar. Fakat o sadece hemşire değildir ve o etkileyen görünüşün altında gizemli bir karanlık yatmaktadır.

Yayın Tarihi: 18 Eylül

Enola Holmes

Sevilen yapım Sherlock Holmes’un bir başka türüne hazır mısınız? Küçük kardeş Enola Holmes’un dünyasına odaklanacak film, fragmanı yayınlandığı günden itibaren yankı uyandırmayı başardı. Annesini arayan Enola abisine karşı gizemli işlere bulaşır. Kaçak bir lord’a yardım etmek için kendi güçlerini kullanan Enola, hem annesini arayıp hem de abisi Sherlock’u alt etmeye çalışacak.

Yayın Tarihi: 23 Eylül

Eylül 2020 Netflix Yayın Akışı

 

Geçtiğimiz Ağustos Ayında Netflix’te Neler Vardı?

Ağustos ayında kaçırdıklarınız için üzülmeyin! Sizin için listemiz hala yayında. Eğer Ağustos ayında yayınlanan dizilerden beğendiğiniz varsa bize yorumda anlatabilirsiniz.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Dizi, bir tarikat liderinin sosyal rolleri birbirinden bağımsız dört kadını büyük bir yalana inandırmasıyla başlıyor. Uzun yıllar sonra bu yalandan sıyrılan Kimmy kendine yeni bir hayat kurmak istiyor ve işler karışıyor. Başrollerinde ise Ellie Kimper, Jane Krakowski ve Tittuss Burgess yer alıyor. 2015 yılından beri yayınlanan dizi, sitcom sevenler için büyük ilgi görüyor.

Yayın Tarihi: 05 Ağustos 2020

Anelka: Misunderstood

Futbolcu Nicolas Anelka’nın hayatına ve özellikle arkasında bıraktığı mirasa odaklanan belgesel türündeki yapım spor belgesellerine bir yenisini daha eklemiş oluyor. Arsenal, Real Madrid ve Fenerbahçe gibi takımlarda forma giyen Anelka’nın, kariyer serüveninden 2010 Dünya Kupası zamanına kadar inceliyor. Anelka’yı etkilediği hukuk süreci ile mental süreci seyirciye aktaran yapımın uzun soluklu tartışma konularına açıklık getirmeyi planlıyor.

Yayın Tarihi: 5 Ağustos 2020

The Rain

Pandemi zaman dilimine uygun olarak temel hikayesinde virüsü barındıran yapım, bulaşıcılığını yağmur ile kazaranak, İskandinavya nüfusunun çoğunu ölüme sürükledikten yıllar sonra, iki kardeşin güvenlik ekibine katılarak sorularına cevap aramasını anlatıyor. Yaratıcılarında ise Jannik Tai Mosholt, Christian Potalivo ve Esben Toft Jacobsen gibi isimlerin olduğu dizi üçüncü sezonu ile seyirciyle buluşmak için hazırlanıyor.

Yayın Tarihi: 06 Ağustos

High Seas

1940’lı yılların Brezilya’ya seyahat eden lüks gemisinde beklenmedik olaylar yaşanır. Aile sırları, ölümler ve dahası. İki kız kardeşin bunları öğrenmesiyle olay örgüsü oturan yapım, polisiye sevenler için güzel bir akış oluşturuyor. Dönem işi olmasıyla dikkat çeken yapımın başrollerinde, Nicolás Vázquez ve Carolina Villanueva yer alıyor.

Yayın Tarihi: 07 Ağustos 2020

Nailed it! México

Biraz gurmelik tadını ve izlemesini sevenler için tavsiye edilebilecek nitelikte olan yapımın konusu amatör fırıncıların para desteği için birbirinden komik ve ilginç ikramlar yaratmasıyla başlıyor. İkinci sezonu ile yayınlanacak dizinin oyuncuları ise; Anna Ruiz ve Omar Chaparro.

Yayın Tarihi: 07 Ağustos 2020

Dirt John

Aşk, korku ve suç. Farklı hikayelerin bir araya gelerek aynı sonla biten yapımın hikayesi insana özgü belli temel duyguları ele alarak içinden çıkılmaz süreçlere tanık ediyor.

Yayın Tarihi: 14 Ağustos 2020

Proje

Gizli güçler, eski asker ve bir araya gelen genç ile polis. Tehlikeli bir hapın süper güç vermesiyle yolları kesişen karakterleri konu alan yapım fantastik sevenler için sık izlenilenler listesine girecek gibi görünüyor. Başrollerinde Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt ve Dominique Fishback olması ile belirtilen oyuncuların hayranlarını heyecanlandırıyor.

Yayın Tarihi: 14 Ağustos 2020

High Score

Bilgisayar oyunları geçmiş zamanla birlikte dijital döngünün giderek oyunlar üzerine kurulması belgesel olarak anlatılıyor. Video oyunların tarihini seyirciye aktaran yapım 21. yüzyıl insanın mutlaka izlemesi gereken bir önceliği taşıyor.

Yayın Tarihi: 19 Ağustos

Hoops

Animasyon komedi sevenler için, lise basketboluna daire sürtüşmeleri ele alıyor. Basketbol koçunun takımı düzeltmek için verdiği emekler izleyenleri güldürürken büyük liglere girme olasılıkları ise yapıma heyecan katıyor. Yaratılıcılığını, Ben Hoffman üstlenirken, animasyon komedi türünde IMDB listelerinde 6 puan  alarak tavsiye edilen dizi listelerine ekleniyor.

Yayın Tarihi: 21 Ağustos 2020

Lucifer

Cehennem Lordu olan Lucifer’in yeryüzüne düşen bir melek olmasıyla başlayan hikaye, bir şeytanın dünya şartlarına uyum sağlama sürecini fantastik bir dille anlatıyor. Zamanla kendini bulunduğu ortama sindiren Lucifer, aynı zamanda bar işletmeciliği yapıyor. İki dünya arasındaki karakter geçişlerini ve Lucfer’in yaşadıklarını anlatan dizi Netflix’in sevilen içerikleri arasında yer alıyor.

Yayın Tarihi: 21 Ağustos

All Together Now

Drama türündeki film, kendi başının çaresine bakmaya çalışan bir gencin hayatına odaklanıyor. İyimser ve yetenekli olması başına dertler açarken, aynı zamanda evsiz kalıyor. Dramanın büyük bir trajediye dönüşmesini izleyeceğimiz yapımın başrolünde ise, Amber Appleton yer alıyor.

Yayın Tarihi: 28 Ağustos

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

‘Edebiyatın Ters Direklerinden Biri’ Ece Ayhan

“Yersiz yurtsuzum; köyde ufacık, çatısı akan, camları kırık bir odası var annemin. Soğuktan ve halsizlikten hep yatakta yatıyor, 38-39 kilo kadın, halsizlikten oturduğu yerden...