Netflix En Popüler Filmlerini Açıkladı!

Bugüne kadar içeriklerinin istatistiklerini ve içeriklerine ait detayları paylaşmayan Netflix zamanla daha az gizemli bir pozisyon almaya karar vererek, The New York Times aracılığıyla en çok izlenen orijinal filmlerini açıkladı. Görünen o ki; Netflix aboneleri genel olarak macera filmlerini tercih ediyor.

En Popüler Netflix Dizileri

Extraction – 99 Milyon İzlenme

 

 

- Advertisement -

 

Aksiyon, Dram

Imdb: 6.7

Paralı bir asker olan Tyler Rake (Chris Hemsworth) dünyanın girilmesi en zor şehirlerinden birinde esir tutulan bir suç baronunun oğlunu kurtarmak için tutulur. Tyler, bir intihar görevi olan bu maceraya silah kaçakçıları ve uyuşturucu baronlarının arasına korkusuzca girer. 

Bird Box – 89 Milyon İzlenme

Bilim Kurgu, Dram, Gerilim

Imdb: 6.6

Lanetli bir varlık, insanların en özlediği ve sevdiği kişi olarak görünerek kendini gören insanları toplu olarak intihara sürüklemiştir. Kısa sürede hızla tüm dünyaya yayılan bu laneti, bir annenin gözünden iki çocuğunu korumaya çalışırken izliyoruz.

Spenser Confidential – 85 Milyon İzlenme

Dram, Gizem, Suç

Imdb: 6.2

Boston’da iki adet polis memuru öldürülünce eski polis Spencer sıradışı bir kişiliğe sahip olan ev arkadaşı Hawk ile birlik olarak suçluları yakalamaya çalışırlar.

6 Underground – 83 Milyon İzlenme

Aksiyon, Gerilim

Imdb: 6.1

4 yıl boyunca Orta Asya’daki Türkistan’da korku ve acımasız yönetim şekline tanıklık ettikten sonra isimsiz bir hayırsever ve milyoner adaleti kendi yollarıyla sağlayabilmek ve hiçbir suçlu ya da teröristin dikkatini çekmeden planlarını gerçekleştirmesine engel olamaması adına kendi sahte ölümünü planlar. Kendine ‘Bir’ adını veren bu kişi kendisi gibi kendi geçmişlerini silip hayalet olmayı göz alabilecek 5 kişi daha bulur. İçlerinde ajan, tetikçi, parkur koşucusu, hırsız, doktor ve sürücü bulunur.

Murder Mystery – 83 Milyon İzlenme

Aksiyon, Komedi

Imdb:6

Evliliklerini yeniden canlandırmak için adamın işi dolayısıyla devamlı ertelemek zorunda kaldıkları ve yıllardır bekledikleri Avrupa tatiline çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu ediyor film. Bu tatilde bir milyarderin yat partisine davet edilen çiftin hayatı bu partiye katılmalarıyla ve yatta işlenen bir cinayetle beraber karmakarışık olur. Başrollerinde Jennifer Aniston ve Adam Sandler’ın bulunduğu bu film kafa dağıtmaya yarayacak iyi bir komedi sunuyor izleyiciye.

The Old Guard – 72 Milyon İzlenme

Aksiyon, Fantastik

Imdb: 6.7

4 ölümsüz savaşçı yüzyıllardır gizlice insanlığı korumaktadır. Bir gün kötü amaçlı gizemli birtakım güçlerin hedefi olurlar ve bu sırada kendileri gibi ölümsüz olan yeni biriyle karşılaşırlar.

The Irishman – 64 Milyon İzlenme

Biyografi, Dram, Suç

Imdb: 7.9

Martin Scorsese’in Oscar Adayı bu filminde sendika liderliğinden tetikçiye dönüşen Frank Sheeran’ın (Robert Ne Diro) hayatını ve üyesi olduğu bir suç ailesi için sakladığı sırları anlatır.

Triple Frontier – 63 Milyon İzlenme

Aksiyon, Macera, Suç

Imdb: 6.4

Dört eski özel kuvvet askeri, Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronundan 75 milyon dolar çalmak üzere bir araya geldiklerinde beklenmedik bir sürü problemler zinciriyle karşı karşıya kaldıklarında birbirlerine karşı olan sadakatleri de sorgulanacaktır.

The Wrong Missy – 59 Milyon İzlenme

Komedi

Imdb: 5.7

Tim, Melissa adındaki kadınla tanışma randevusuna çıkar. Missy’nin oldukça tuhaf ve sıradışı davranışları sebebiyle Tim hayal kırıklığına uğrar ve restoranın penceresinden sıvışmaya çalışırken ayağını incitir. 3 ay sonra Tim havaalanında Melissa adında güzel bir kadınla tanışır. Ortak birçok noktaları olduğunu keşfettiklerinde birbirlerine numaralarını verirler. Mesajlaşmaya başlayan bu iki kişi görüşmek için plan yaparlar, görüştüklerinde ise Tim yanlış Melissa ile mesajlaştığını fark eder. 

The Platform – 56 Milyon İzlenme

Gerilim, Korku

Imdb: 7.0

Bir hapishane düşünün, içinde yaşayanlardan üst katlarda bulunanlar istedikleri gibi beslenebilirken alt kattakiler açlıktan ölmektedir. Bu sistemi kabul etmeyen bir adam ise herkesin eşit yiyebilmesi için bu işleyişi değiştirmeye çalışır.

The Perfect Date – 55 Milyon İzlenme

Komedi, Romantik

Imdb: 5.8

Brooks isimli bir genç Yale Üniversitesi’ne girebilme hayali için para bulabilmek adına insanların “mükemmel” sevgili arayışlarını gerçek kılabilecek bir uygulama geliştirir.

Kaynakça:

www.irishtimes.com/culture/film/netflix-s-10-most-watched-movies-and-what-the-list-reveals-1.4309764

www.netflix.com/browse

www.imdb.com/

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Yitirilen Bir Radyo Kültürü: Radyo Tiyatrosu

Görselliğin olmadığı ve oyunların sadece sesli olarak oynandığı bir radyo programı türü; radyo tiyatrosu. Arkadan gelen ses efektleriyle dinleyicide tiyatro izliyormuş hissi uyandıran, tiyatronun...