Yağmurda Mor ve Ötesi Başka Güzel -Harbiye Açıkhava Konseri

Dün gece (7 Ekim) Harbiye’den bir senfonirock geçti!

Geçtiğimiz yıl ilk olarak Aya İrini‘de yapılan Mor ve Ötesi Senfonik Konseri büyük ses getirmişti. Üstüne koyarak geçtiğimiz yaz Harbiye’de sahne alan grup, sonbahar yağmurlarını geçtiğimiz gece yine Harbiye’de gerçekleştirdi. Mor ve Ötesine konser sırasınca Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Magma Filarmoni Korosu eşlik etti.

16 şarkılık senfonik konserde “Mermiler” şarkısı hariç tüm şarkılarda solistliği Harun Tekin üstlendi. “Mermiler” şarkısını ise Burak Güven seslendirdi. Ayrıca grup bu şarkıyı altı, altı buçuk yıldır sahnede çalmıyordu.

“Kış Geliyor” şarkısından hemen önce başlayan yağmur ise havanın tatlı bir latifesi oldu dinleyicilere. Hemen sonrasında “Yağmur Teşekkürler” dese de grup, yağmur dinmedi.

Melekler Ölmez

- Advertisement -

Melekler Ölmez şarkıları ise belki de gecenin en tüyleri diken diken şarkısı idi. Haziran 2015 – Kasım 2015 sürecinde hayatını kaybedenlere ithaf edilen şarkıyı dinleyenler, mutlaka içinde bir soğukluk hissetmiştir.

Grup ayrıca Filistinli bir çocuğun ağzından yazılmış olan “Nakba*” şarkısını, Güneşi Beklerken, Deli, Bir Derdim Var, Cambaz gibi dillere pelesenk olmuş şarkılarını da seslendirdiler. Artık gelenekselleşmiş konser sonu sahneye dönüşü yapan grup, Cambaz ve Bir Derdim Var şarkılarını seyirciler ile birlikte söyledi. Ayrıca konserde Kaan Sezyum da davul ile eşlik etti.

*Nakba: Filistinlilerin en acı günü, İsraillilerin bayramı

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

İlkan Balkan
İlkan Balkan
Genel Yayın Yönetmeni - Mais la pluie sera alaimisema!

Must Read

Filme Uyarlanan 10 Gerçek Hayat Hikayesi

Çoğu zaman vakit öldürmek için film izleriz ama bazıları bizi fazlasıyla etkiler hatta bir şeyler öğretir. Bu listedeki biyografik filmlerin bazılarından bir şeyler öğreneceğiz...