Merve İrez, 10 Yaşında, 23 Nisan Evde Kutlanıyor Hikayesi

  Bu zamanlarda Korona-virüs haberleri görünüyor. Dilasu da ne yapacağını bilmiyordu. Canı çok sıkılıyordu. Annesi yanına gidip yumuşak bir ses tonuyla konuşmaya başladı:

“Tatlım, seni anlıyorum ama evde yapılacak birçok iş var.” dedi.

Dilasu düşündü taşındı, ama her işe yardım etmişti. Kitapların hepsi de okunmuştu. Abisine soracaktı o zaman. Fakat onun da canı sıkılıyordu. 23 Nisan’ı kutlayamadıkları içindi.

Sonra bir kapı sesi duyuldu. Anlaşılan o kişi Seval’in annesi Yasemin Hanım idi. Onlara bir tabak kurabiye verdi. Ve hijyen kurallarını almıştı. Anlaşılan o ki bütün çocukların canı sıkılıyordu.

- Advertisement -

Gelelim diğerlerine… Seval, Lale, Mahmut, Denizcan ve Efe’nin de canları çok sıkılıyordu. Böyle giderse özellikle Lale ilk can sıkıntısından patlayan kişi olabilirdi.

Aslında çok uzun sürmedi. Gizem öğretmenden harika bir mesaj geldi. Okuduklarında bütün çocuklar sevinçten zıplamaya başlamışlardı. Mesaj şu şekildeydi: Her gösterilerin kayda alıp öğretmenlerine gönderecekti. Birleştirilip güzel bir video olacaktı.

Hepsi çoktan yapılmıştı. Geriye kalan izleyip keyif çıkarmaktı.

Haftalar geçti ve sonunda 23 Nisan geldi. O akşam haberler korona değil, gösterilerle doldu. Çimen yani kuşları da çok mutluydu. Evi neşeli görünce kendisi de mutlu oluyordu.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Bir Tarık Tufan Romanı: Düşerken | 18 Alıntı

Kendilerine kaçacak yer arayan İshak ve Jülide'nin düşerken denk gelen hikayelerini, kaçışlarını ve Tarık Tufan diliyle ''yaralarını'' okuyoruz. Bizim de ''düşerken'' okuduğumuz romanın alıntılarını...