Merakla Beklenen “Kubrick by Kubrick” Belgeselinin Fragmanı Yayınlandı!

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen ya da ertelenen birçok etkinlik oldu. Bunlardan biri de 2020 Tribeca Film Festivali ve merakla beklenen “Kubrick by Kubrick” belgeseli oldu. Festival, etkinliği iptal etmek yerine bu yıl ilk defa diijtal ortamda gerçekleştirmeyi hedefliyor. 15 Nisan 2020 – 26 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Tribeca Film Festivali’nde, sinemaseverlerin uzaktan bir araya gelmesi sağlanacak.

The Shining, A Clockwork Orange, 2001: A Space Odyssey, Barry Lyndon, Eyes Wide Shut gibi yapımlara imza atan usta yönetmen Stanley Kubrick’in hayat hikayesini ve kariyerini, daha önce hiç gün yüzüne çıkmamış görüntüler eşliğinde belgesele dönüştüren Kubrick By Kubrick’ten fragman paylaşıldı. Belgeselde yönetmenin birlikte çalıştığı oyuncuların eski röportajlarına da yer verilmiş.

- Advertisement -

Gregory Monro’nun yönettiği belgesel, Stanley Kubrick ile 30 yıllık bir arkadaşlığı olan Michel Ciment’in kariyeri boyunca yönetmenle yaptığı birçok röportajdan oluşuyor. Arşiv görüntülerinin de yer aldığı belgeselde Kubrick’in “Fear and Desire” filminden “Eyes Wide Shut” filmine uzanan 50 yıllık sinema kariyerine de ışık tutuluyor.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Dostluğun Mektupları: Tezer Özlü’den Leyla Erbil’e Mektuplar

'Tezer Özlü ile iki konuda birbirimize söz vermiştik. İlki, evlilik kurumunu, kocaları, daha çok eşlerimizi anlatacak birer roman yazmaktı. İkinci sözümüz ise, mektuplarımızı yayımlamaktı.'  ...