Mayıs Ayında Netflix’te Neler Var?

Dünyanın salgınla mücadele ettiği ve bununla paralel olarak Netflix’e ilginin arttığı bu dönemde, platform tarafından Mayıs ayında gelecek yeni yapımlar ve yeni sezonlar duyuruldu.

Hollywood- 1 Mayıs

American Horror Story, American Crime Story, Freud gibi dizilerin arkasındaki beyin olan Ryan Murphy’nin yeni dizisi Hollywood’da oyuncu ve yönetmen olmaya çalışan kişilerin hikayesini anlatıyor ve Hollywood’un arka yüzünde dönen ırkçılık, cinsiyetçilik gibi durumlara ışık tutuyor.

Dizide oldukça ünlü oyuncular da bulunmakta; Darren Criss, David Corenswet, Jeremy Pope, Samara Weaving, Laura Harrier ve Big Bang Theory’den tanıdığımız Jim Parsons rol alıyor.

Into The Night- 1 Mayıs

- Advertisement -

Netflix’in İlk Belçika yapımı bu gerilim dizisi Narcos, Muhafız, Scandal dizilerinin yapımcılarından Jason George’nin yaratıcılığında ve Jacek Dukaj’ın The Old Axolotl isimli romanından uyarlanmış. 

Netflix’in uluslararası orijinal yapımlar direktörü Michael Azzolino bu dizi için şu sözleri söylüyor: “Bu kavramsal gerilim dizisi bugünlerde daha sık duyduğumuz temel bir soruya odaklanıyor: ’İnsanlar toplumun iyiliği için bir araya gelip birleşebilir mi? Yoksa kişisel çıkarlar bizi ayırır mı? Ticari bir uçak yolculuğunda bir araya gelen yabancıların oluşturduğu, farklı inanç ve geçmişe sahip geçici topluluğun bu soruyla sınanması fikri ilgimi çekti. Bazen bu durumdan arkadaşlıklar doğabilir. Bazen ise kişisel alan üzerinden kavgalar.’”

Workin Moms- 6 Mayıs

4. Sezonuyla geri dönen bu dizide dört annenin; çocukları, patronları, aşk hayatları ve günümüz Torontosu’nun yaşantısıyla başa çıkmaya çalışıyor. Annelik kavramını, çalışan anne olmanın zorlukları, toplumun beklentileri gibi konuları işleyişiyle başladığınız andan itibaren konu içine çekiyor ve düşündürüyor. Bölümler 20’şer dakika bu nedenle uzun süre ekrana kilitlenmek istemeyenler için de kısa bir mola tadında. 

The Eddy- 8 Mayıs

La La Land ve Whiplash gibi ünlü filmlerin yönetmenliğini yaparak En İyi Yönetmen ödülünü alan Damien Chazelle’nin yeni yapımı bu mini Fransız müzik drama dizisinde Paris’teki bir caz kulübünün sahibinin, işini ve birden hayatına giren geç yaştaki kızını korumaya çalışırken, bir yandan da suçlularla mücadele edişini konu alıyor.

White Lines- 15 Mayıs

La Casa De Papel’in yaratıcısı Alex Pina’dan bağımlılık yapıcı yeni dizi 15 Mayıs’ta Netflix’te. Bu İngiliz gizem-gerilim dizisinde genç bir kadın Manchester’lı bir DJ olan ağabeyinin İbiza’da gizemli bir şekilde kaybolmasından yirmi yıl sonra cesedi ortaya çıkınca yaşadığı hayatı terk eder ve ağabeyinin ölümünün arkasındaki sırları ortaya öğrenebilmek için son olarak görüldüğü adaya, İbiza’ya gider.

Space Force- 29 Mayıs

The Office dizisinin kahramanı Steve Carrel , Friends dizisinin Phoebe’si Lisa Kudrow ve John Malkovich gibi efsane oyuncular bu komedi dizisinde bir araya geliyor. ABD Silahlı Kuvvetlerinde yeni kurulan Uzay Bölüğü’ne atanan bilim insanları, Beyaz Saray’dan gelen beklenmedik bir emirle aya gidip orada hakimiyet kurmak üzere harekete geçiyor.

Snowpiercer- 17 Mayıs

Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon-ho tarafından çizgi romandan uyarlanan 2013 yapımı filmiyle büyük beğeni toplayan Snowpiercer şimdi de diziye uyarlandı. Buzla kaplı çorak bir araziden ibaret olan dünyanın etrafında sürekli tur atarak insanlığın son üyelerini hayatta tutmaya çalışan bir trende yaşananları konu alıyor. İklim krizinden 7 yıl sonrayı anlatan dizi 17 Mayıs’ta Netflix’te yayınlanacak.

Dizinin başrol oyuncuları ise şöyle; Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand ve Lena Hall.

Kaynakça:

bantmag.com

netflix.com

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Filme Uyarlanan 10 Gerçek Hayat Hikayesi

Çoğu zaman vakit öldürmek için film izleriz ama bazıları bizi fazlasıyla etkiler hatta bir şeyler öğretir. Bu listedeki biyografik filmlerin bazılarından bir şeyler öğreneceğiz...