Masumiyet Müzesi Romanı Diziye Uyarlanıyor!

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un 2008 yılında kitapseverlerle buluşturduğu ünlü romanı Masumiyet Müzesi, Türkiye’de piyasaya sunulduğu andan itibaren ilk üç günde en çok satanlar listesine birinci sıradan yerleşmişti. 1970’li yılları anlatan kitap; Kemal ve Füsun’un tutku dolu aşkına ışık tutarken, günlük duyguları ele alarak; mutluluk, acı, yalnızlık gibi konulara da değiniyor. Kemal’in bir çanta dükkanında yıllardır görmediği uzak akrabası Füsun’u görmesiyle başlayan hikaye, uzun ayrılıklar ve acılar ile devam ediyor. Okurların en çok aklına kazınan mekan olan Merhamet Apartmanı’nda geçen diyaloglar ve olaylar iki farklı dünyadan insanın “tek” hale gelmesini konu alıyor.

New York Times’ta 2009 yılının en iyi kitapları listesinde yer alan roman, günümüzde popülerliğini hala koruyor. 28 Nisan 2012’de açılan ve kitapla aynı ismi taşıyan müze romanda geçen ana karakterlerden Füsun’un eşyalarının, o yıllarda Orhan Pamuk tarafından toplanıp sergilenmesiyle büyük ilgi gördü. İstanbul/Çukurcuma’da yer alan 1897 yapımlı bina şu an “Masumiyet Müzesi” haliyle ilgi görüyor.

- Advertisement -

MASUMİYET MÜZESİ DİZİ HALİNE Mİ GETİRİLİYOR?

Sevilen eserin, Amazon Prime tarafından diziye uyarlanacağı gündeme gelmişken, Ranini’nin sosyal medya platformundan atmış olduğu tweet ile Masumiyet Müzesi’nin diziye uyarlanma ihtimaline dair söylentiler arttı. İki yıldır gündemde olan konunun nihayet sonuca ulaştığı ve olumlu anlaşmalar sonucunda proje için yakında kolların sıvanacağına dair bilgiler paylaşıldı. Dizide Kemal’i canlandıracak karakter hakkında birçok iddia varken, yayımlanan yazılarda en çok Çağatay Ulusoy ismine yer verildiğini ve bu fikrin  Erik Barmack’a ait olduğunu söylemek mümkün.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Breaking Bad: Fly Bölümüne Kısa Bir Bakış

  Breaking Bad 2008 yılında yayın hayatına başlamış ve birçok ödüle layık görülmüş, günümüzde ise benzerinin yapılamadığı iddia edilen bir dizi olarak akıllarda kalmıştır. Hala...