Malfoy Harry Potter’ın Yeniden Çekilmesiyle İlgili Konuştu!

1997′den beri, “Büyücülük Okulu olan Hogwarts’a gitmeyi” okuyan ya da izleyen herkese hayal ettirmeyi başaran Harry Potter serisinin tüm dünyada büyük yankı uyandırdığını görüyoruz. Yedi kitap ve sekiz filmden oluşan bu seri; temelde annesi ve babası ölen büyücü bir çocuğun maceralarını anlatsa da, Harry Potter evreninin bambaşka dünyalara ve maceralara açılan bir kapı olduğunu da söylemek mümkün.

Başta Harry Potter’ın çocuklara yönelik olacağını tahmin eden J.K. Rowling, serinin yetişkinler tarafından da bu kadar ilgiyle karşılanmasına memnun içeren yorumlar yapmıştı. Kitaplara ve filmlere olan bu ilgi, Harry Potter’ı tüm zamanların en çok hasılat yapan serisi haline getirmişti.

Kitaplarda olduğu gibi, Harry Potter filmleri de beklenenin kat kat üzerinde gelir elde etti. Bu durum da Harry Potter hayranlarını yeni bir proje olabileceğine dair teoriler üretmesine yol açmış ve onları fazlasıyla heyecanlandırmıştı.

Chris, really just a cat in a wig on Twitter: "I have procured an ...

- Advertisement -

Seride, Lord Voldemort’un Ölüm Yiyenlerinden biri olarak bildiğimiz ve safkan olarak nitelendirilen Malfoy ailesinden Draco Malfoy’un babası Lucius Malfoy’a hayat veren Jason Isaacs, Harry Potter’ın yeniden çekilmesi ve hayranlarının bu konudaki beklentileriyle ilgili bir röportaj verdi.

Jason Isaacs; filmlerin çok başarılı olduğunu da belirterek şu şekilde konuştu: “Her şeyden önce “Franchise” farklı yerlerde insanlara hamburger satılmasına izin verildiği ve herkesin aynı tadı aldığından, patates kızartmalarının aynı tatta, aynı uzunlukta olduğundan emin olunduğu anlamına gelen bir sözcük. Harry Potter’da yedi muhteşem kitaptan sekiz dahiyane filme dönüştürüldü.”

“Herhangi birinin bunları yeniden çekeceğini düşünüyor muyum? Herhangi birinin The Godfather ya da Some Like It Hot gibi dahice bir şeyi yeniden çekmesi hakkında düşündüğüm şeyin aynısını düşünüyorum.”

“Bence bu filmler mükemmel insanlar tarafından mükemmel zamanda mükemmel şekilde yapıldı. Ve onları yeniden çekmek delilik olur” şeklinde konuştu.

Harry Potter hayranlarının bir kısmı, heyecanla serinin yeniden çekilmesini ya da devam etmesini beklerken; bir kısmı da yaratılan bu muhteşem sinematik evrenin dokunulmaz olduğunu söylüyor ve devam etmeksizin bu şekilde kalması gerektiğini ifade ediyor.


Kaynak: ntv.com.tr

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Dönemine Damga Vurmuş Beş Usta Sanatçı

Pablo Picasso, Tarsila do Amaral, Salvador Dali, Frida Kahlo ve Remedios Varo'yu kapsayan beş usta sanatçıyı çocukluklarıyla, kariyerleri ve eserleriyle sizlere tanıttık. 1. Pablo Picasso Pablo...