Koktebel Caz Festivali’nden Sınırları Aşan Bir Hamle: Online Müzik Maratonu!

COVİD-19 ile beraber “online kültür sanat” hayatımıza iyice yerleşmiş durumda. Bununla beraber biz de dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen konserlere, festivallere artık ulaşabilme imkanı yakalıyoruz.  İşte bunlardan biri de Koktebel Caz Festivali!

Ukrayna’da bir caz ve dünya müzik festivali olan Koktebel Caz Festivali, Uluslararası Caz Günüolması nedeniyle bu akşam Rus hastaneleri, doktorları, sağlık personeli ve görevlilerini destek vermek için ‘Doctor Jazz Party’ (Doktor Caz Partisi) isimli online bir müzik maratonu düzenleyecek. Online maratonla amaçlanan ise müziğin tüm sınırları ortadan kaldırabileceğini göstermek. 

Festival bu akşam müzik maratonu kapsamında 16:00’da başlayıp sahnelerden ev stüdyolarına kadar farklı yerlerdeki görüntüler bir araya toplanacak. Etkinlikte Rusya ve dünyanın birçok yerinden caz müzisyenleri yer alacak. Müzisyenlerin performanslarıyla birlikte sağlık kuruluşlarındaki doktorların görüntülü mesajları yayınlanacak.

- Advertisement -

Tüm sınırların ortadan kalktığı bu etkinlikte elde edilen gelir ise sağlık çalışanlarına gidecek.

 

Kaynakça
www.ntv.com

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Dönemine Damga Vurmuş Beş Usta Sanatçı

Pablo Picasso, Tarsila do Amaral, Salvador Dali, Frida Kahlo ve Remedios Varo'yu kapsayan beş usta sanatçıyı çocukluklarıyla, kariyerleri ve eserleriyle sizlere tanıttık. 1. Pablo Picasso Pablo...