Karantinada Tiyatroyu Evinize Getirecek 5 Oyun

Bu süreçte gidemediğimiz bir sürü oyun olsa da geçmişte sahnelenip hala izleri olan ve tek tuşla ulaşabileceğiniz beş tiyatro oyununu sizlerle paylaştık.

Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır. -Turgut Özakman

1- Bir Kış Öyküsü / Haldun Dormen  

Cevat Fehmi Başkut’un Buzlar Çözülmeden adlı eserinden uyarlanan bu oyunu Haldun Dormen yönetiminde Selçuk Yöntem, Perihan Savaş, Nilgün Belgün gibi değerli sanatçılar sahnelemiştir. 

- Advertisement -

 

2- Sivas 93 / Genco Erkal  

Genco Erkal’ın kaleme aldığı bu oyun 2007- 2008 yıllarında sahnelenmeye başladı ve tam dört yıl oynandı. Oyuncuların sinevizyon önünde sergiledikleri bu oyun birçok ödül kazandı. Genco Erkal’a sahnede Meral Çetinkaya, Yiğit Tuncay, Murat Tüzün, Çağatay Mıdıkhan, Saliha Şirin Akan eşlik etmektedir.  

 

3- Hastane mi Kestane mi / Nejat Uygur 

1988 yılında sahnelenen bu oyun adeta bir Nejat Uygur tiyatrosu. Oyunda kendisine değerli birçok sanatçıyla birlikte ailesi de eşlik ediyor. 

4- İstanbul’u Satıyorum / Ferhan Şensoy 

1988 yılında sahnelenen bir başka oyun ise Ferhan Şensoy’un kendisinin yazdığı İstanbul’u Satıyorum eserinde ona  Münir Özkul ve Erol Günaydın eşlik ediyor. 

5- Deliler / Turgut Özakman 

Turgut Özakmanın yazdığı Devekuşu Kabarede sahnelenen bu oyun, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Nevra Serezli gibi değerli isimleri barındırıyor.  

Kaynakça;

https://tiyatrolar.com.tr/

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sivas_’93

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Alanur Demirci
Alanur Demirci
Lux et Veritas

Must Read

Bilişsel Kapitalizmin Merkezinde “Maddi Olmayan Emek”

Küreselleşmeyle birlikte tüm sektörleri etkileyen önemli değişimlerle karşılaşıyoruz. Yeni iş modelleri ortaya çıkıyor, eski düzenler yıkılıyor, üretim ve dolaşım sistemleri dijital bir görünüm kazanarak...