Gece Modu

2017’de “Şehir ve Hayal” temasıyla karşımıza çıkan İTEF (İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali), bu sefer “Edebiyatı Takip Ediyoruz” temasını seçmiş. Hem de böylece 10. yıllarını kutluyorlar. Kendileri Türkiye’deki ilk ve tek uluslararası edebiyat festivali. Amaçları ise edebiyatı geniş kitlelere ulaştırmak.

Girişimi 2009 yılında Kalem Telif Hakları Ajansı yapmış. Kar amacı gütmeyen bir kurum olan Kalem Kültür Derneği tarafından düzenlenmekte. Bu güne kadar da 48 ülkeden 467 yazarı ve 32 ülkeden 124 edebiyat profesyonelini ağırlamış.

Her yıl farklı bir tema seçiyorlar. 4-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek bu festivaldeki etkinlikler ücretsiz ve halka açık. Söyleşiden panele, edebiyat atölyesinden okuma etkinliğine geniş bir yelpazeleri var. İnsanın içi gidiyor şuradaki etkinlik programını gördükçe. Üstelik İstanbul’un dört bir yanına yayılmış durumda. Şuraya tıklayarak hangi mekanda hangi etkinliğin gerçekleşeceğini görebilirsiniz.

İşte ülkemizde daha çok görmek isteyeceğimiz etkinlikler. En kısa sürede daha çok uluslararası edebiyat festivali olması ve bu festivallerin ülkeye yayıldığını görmek dileğiyle.

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin