İçimdeki Müzik-Sharon M. Draper

“Şimdiye kadar tek kelime konuşmadım. Neredeyse on bir yaşındayım.”

Günümüzde 100 temel eser oluşturulsaydı, İçimdeki Müzik adlı kitap hiç zorlanmadan baş sıralarda yerini alırdı. Yazarın yalın anlatımı ve ilham verici hikayesiyle bir çırpıda bitirilen, hayatınızda kalıcı izler bırakan bir kitap. Şahsen ben rafa her baktığımda gülümsüyorum.

Melody 11 yaşında konuşamayan, yürüyemeyen ve yazamayan bir kızdır. Hayat ona farklı davranmıştır. Melody farklı olduğunu biliyor ama o eksikliklerinin onu farklı kıldığını düşünmüyor tam aksine harika zekasını keşfedip bizi hikayesine bağlıyor. Aslında hayatın sırlarını gösteriyor bize .İnsanın bir alanda eksilince diğer alanlarda güçlendiğine şahit oluyoruz. Görme engelli birinin biz normal insanlardan daha iyi işitmesi gibi. Melody’nin konuşamaması ve birine bağlı yaşamasına rağmen pes etmeyişini bu romanda sıkca görüyoruz. Bu küçük kızın herkesi hayran bırakacak hafızasında kelimeler o kadar güzel dans ediyor ki ona eşlik edip sesini duymanız mümkün. Melody’nin içinde cereyan eden duyguları ondan dinleyin derim ben.

“Kapısı ve anahtarı olmayan bir kafeste yaşıyor gibiyim . Ve kimseye beni buradan nasıl çıkaracağını anlatamıyorum .”

- Advertisement -

“ Sadece bir kez olsun kardeşime sarılabilmek ve babama onu sevdiğimi söylemek isterdim…”

Melody bana hayatın bir başka yüzünü gösterdi, hayatıma bir şeyler kattı, yüreğime dokundu. Melody’nin dilinden anlatılan bu kitapta bazen olaylara karşı Melody’den daha çok sinirlenebilirsiniz, bazen siz pes ettiğinizde devam etmekte olan bu küçük kızdan güç alabilirsiniz. Hatta kendinizi yerine koyduğunuzda bazen işler çıkılmaz bir hal alabilir.Ama Melody size öğretecek.

“Kelimeler kar taneleri gibi etrafımda uçuşuyor. Her biri narin ve eşsiz, yere düşmeden avcumda eriyip gidiyor.”

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

İlk Kadın Romancı Fatma Aliye | Levayih-i Hayat (Hayattan Sahneler) 25...

Fatma Aliye'nin yazarı olduğu Hanımlara Mahsus Gazete'de tefrika edilip kitaplaşan bu mektup roman, Osmanlı kadınlarının gözünden aşk ve evlilik sorunsalına ışık tutar. Yazar, farklı...