Gece Modu

Başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Şahin  Kendirci, Taner Ölmez ve Turgut Tunçalp’in paylaştığı, senaryosunu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi’nin kaleme aldığı, yönetmenliğini Can Ulkay ve Ketche’nin üstlendiği 2018’in merakla beklenen ve en ses getiren filmlerinden biri olan “Müslüm” 26 Ekim’de vizyona hızlı bir giriş yaptı. Ve aynı zamanda serüvenine hız kesmeden devam ediyor.  

“Müslüm”, Unutamadım, Tanrı İstemezse, Sevda Yüklü Kervanlar, İtirazım Var, Mutlu Ol Yeter ve Hangimiz Sevmedik gibi birçok parçasıyla gönlümüzde taht kurmuş, Türk arabesk müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Müslüm Gürses’in acı, ıstırap ve aşk ile dolu yaşamını konu ediniyor. Urfa’dan Adana’ya oradan da İstanbul’a uzanan inişli çıkışlı bir yaşamı seyrediyorsunuz. Müslüm Gürses’in yaşadığı onca şeye rağmen yeniden ayağa kalkışına, hoşgörüsüne, müziğe ne kadar tutkuyla bağlı oluşuna ve aşkına şahit oluyorsunuz…

Tüm bunların yanı sıra filmi izlerken inanılmaz bir sevgi seli ve  tutkuyla bağlı bir hayran kitlesi ile de karşılaşıyorsunuz. Bu kitle şimdi de  filmde yansıtılanın 3-4 katı bir sevgiyle Müslüm Gürses’i babaları olarak her pazar, kabri başında ziyarete gidiyorlar… hem de hiç aksatmadan.

Filmde Müslüm Gürses’in çocukluğunu Şahin Kendirci, yetişkinliğini Timuçin Esen, biricik aşkı ve hayat eşi olan Muhterem Nur’u ise Zerrin Tekindor canlandırıyor. Müslüm Gürses’in dinlemeye doyamadığımız eşsiz parçalarını ise filmde Timuçin Esen’in sesinden dinliyoruz. 

“O hiç baba olamadı. Ama herkes ona BABA dedi.”

Oyuncuların ustalığı ve özveri ile rollerine hazırlanmış olmaları izleyiciye yansıyor ve filmi soluksuz izlemenize sebep oluyor. Çok büyük bir prodüksiyon ve emek harcanmış olan “Müslüm” filmi elde edilen verilere göre 4,5 milyon izleyici sayısına ulaşmış ve 2018 yılının en çok izlenen filmi seçilmiş. Filmin ne kadar sevildiğine, seanslara yer bulabilmek için sinema sinema gezdiğimizde şahit oldum. Şahsım adına yorum yapacak olursam da senaryoyla, oyunculuklarla, yapımla, kostümlerle kısacası her şeyiyle başarıyı sonuna kadar hak eden bir film olduğu kanaatindeyim. Eğer izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız “Müslüm” filmi vizyonda siz izleyicilerini bekliyor olacak. Şimdiden İyi seyirler.

“Hayat zordu ama güzeldi…”

Filmin müzikleri için:

Fargman İçin:

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin