Hafızalara Kazınan Joker Filminin Kamera Arkası Görüntüleri Yayımlandı!

2019 yılına damgasını vuran Joker filmi, gösterime girdiği andan itibaren büyük ses getirmeyi başardı. Joaquin Phoenix bu kez kameralar karşısına Arthur Fleck olarak geçti ve sosyal,ekonomik,hiyerarşik yapıda dışlanmış toplumun kabul edemediği tüm normlar hakkında fazlasıyla iğneleyici mesajlar taşıyan başarısız bir komedyenin hayatını anlattı.

Yönetmenliğini Todd Phillips’in yaptığı film mevcut bilgilere göre tam olarak 1,055 milyar $ hasılat topladı!

92. Oscar Ödülleri’nde pek çok dalda ödül alan filmin, perde arkası görüntüleri adeta belgesel tadında hazırlanmış. Herkesin merak ettiği üzere iç-dış mekan tasarımını, dans figürlerini ele alan ve Joaquin Phoenix’in Joker rolüne seçilmiş olması hakkında sebepleri açıklayan bu görüntüler izlerken oldukça keyif veriyor.

Filmin yapımı için 55 milyon dolar bütçe harcandı !
22 dakikadan oluşan videoda, yapım ekibinin ve bunun yanında Todd Phillips(Yönetmen), Bradley Cooper (Yapımcı), Joaquin Phoenix (Arthur Fleck,Joker) gibi isimlerin röportajları ve Joker hakkında görüşleri de bulunuyor.

Ufak bir hatırlatma yapmamız gerekirse geçtiğimiz aylarda Phoenix, Oscar Ödüllerinde ” En İyi Erkek Oyuncu Ödülü “nü, Hildur Guðnadóttir ise ” En iyi Film Müziği Ödülü “nü kazanmıştı !

Joker filminin kamera arkası görüntülerinin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz!

- Advertisement -

Kaynakça:

www.filmhafızası.com

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

Viking Sanatı: Kılıçlardan Süslü Broşlara

Vikingler ve kültürleri, Vikinglerin ilk hâkimiyet günlerinden beri hayatımızın içinde. İskandinav kültürü ve mitolojisi, Thor gibi süper kahramanlarla popüler kültüre nüfuz ediyor; Attack on...