Fleabag

?En yakın arkadaşının talihsiz ölümünden sonra trajik bir hal almış hayatıyla başa çıkmaya çalışan Londralı bir kadın Fleabag.

?Bu enfes dizinin konusu komedi olarak geçiyor. Fakat bence sadece bir komedi dizisi olmaktan öte. Hatta komedi için fazla iç acıtıcı diyebiliriz çünkü dizinin içerisinde gerçekten üzücü sahneler ve diyaloglar mecvut.Yeri geliyor karakterimiz Fleabag’e kızıyor yeri geliyor onun adına üzülüyorsunuz. En yakın arkadaşının ölümüyle epeyce sarsılmasının yanı sıra bir yandan aile sorunlarıyla bir yandan da işletmeye çalıştığı kafenin sorunlarıyla başa çıkıyor. Karakterimize aslında pek dikiş tutturamamış da diyebiliriz. Erkek arkadaşlar, aile, günlük yaşam sıkıntıları aslında her kadının yaşadığı sıkıntılar fakat en yakın arkadaşının ölümü de işin içine girince biraz iç acıtan bir hikaye izliyoruz tabii ki bu karaketerimizin hikayeye konuşmalarıyla mizah katmasıyla değişiyor. Ne salt bir komedi ne de salt bir dram izlemiş oluyoruz. Bu harika yapım ortalama 25 dakika sürüyor ve 6 bölümden oluşuyor. Genç bir kadının trajikomik hikayesinin bu kadar akıcı ve kısa anlatılması harika olmuş. Asla sıkılmayacaksınız!

?Londralı bir kadının hayatının bir kesitini izlediğimiz bu dizi de Fleabag aslında size epey tanıdık gelecek. Arkadaşınız, komşunuz hatta kendiniz kadar tanıdık. Çünkü dizi de bir nevi hemen hemen her genç kadının yaşayabileceği tanıdık bir hikaye anlatılmakta. Fakat bu tanıdık hikâyeyi öyle güzel bir akıcılıkta anlatmışlar ve öyle güzel işlemişler ki karakterin psikolojisini diziyi kapatmanız mümkün olmayacak. Aynı zamanda karakterimizin seyirciyle olan diyalogları diziye çok hoş bir tat katmış. Bu diyaloglarla birlikte bütün bunlar karakterle sizin aranızda yaşanıyormuş gibi hissediyorsunuz. Tabii bütün bunları da başrol Phoebe Waller-Bridge’in harika oyunculuğu sayesinde tadıyoruz.

?Şu anlık bir sezonluk kısa bir dizi olduğu için başlatmaktan çekinmeyeceğiz bu diziyi başladıktan sonra bitirmeden kapatamayacaksınız ve eminim ki pişman olmayacaksınız. Harika bir haber daha; 2019 yılında ikinci sezon bekleniyor!

- Advertisement -

?Bir çırpıda izleyeceğiniz bu enfes diziyi herkese öneririm. Kesinlinle kaliteli ve müthiş bir yapım!

“Let’s never ask anyone for anything. They don’t get it.”

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...