Felsefe Öğrencilerine Kitap Tavsiyeleri

Çiğdem Dürüşken – Antik Çağ Felsefesi

Prof. Dr. Çiğdem Dürüşken’in felsefenin doğuşu ile başladığı bu kitabı, Sokrates öncesi felsefe, Sokrates, Platon ve Aristoteles bölümleri ile sizleri, klasik bir antik çağ felsefe kitabından çok, kültürü ve edebiyatıyla antik çağda felsefenin derinliklerine bir yolculuk ve sürükleyici bir düşünce serüvenine davet ediyor.

Nigel Warburton – Felsefenin Kısa Tarihi

- Advertisement -

Felsefenin Kısa Tarihi kitabı Sokrates’ten hayvan hakları hareketine kadar ana hatlarıyla çok ilginç bölümler ile güzel bir felsefe tarihine giriş kitabi olma özelliğini taşıyor. Batı felsefesinin büyük düşünürlerini kronolojik sırayla tanıtan çok eğlenceli ve fantastik bir giriş kitabı.

Simon Blackburn – Etik

İngiliz yazar ve felsefeci Simon Blackburn ahlak felsefesi ve etik alanında yaptığı güzel çalışmaları ile tanınıyor. Etik kitabında ise Simon Blackburn belki de çoğu felsefe öğrencisinin zorlu bir rakibi olan ahlak felsefesi ve etik konularını, önce diğer benzeri kitaplardan farklı konuyu farklı yönleri ile alıyor. Ardından etiğe güzel bir giriş yaparak sizleri diğer konularına hazırlıyor.

David Edmonds & Nigel Warburton – Felsefe Muhabbetlerine Devam

İki değerli yazarımız, felsefe alanında geçmişin büyük filozoflarının görüşleri ve bunlara yanıt olarak günümüzün felsefecileri ile yaptıkları insanı düşünmeye sevk eden sohbetleri ile inanılmaz bir keyif sunuyor.

David Edmonds & Nigel Warburton – Felsefe Muhabetlerine Dönüş

Yine iki yazarın kitabı olan Felsefe Muhabbetlerine Dönüş’te ise günümüz felsefe dünyasının önde gelen filozofları ile onların görüşleri konu alıyor. Yirmi yedi eğlenceli konu barındıran kitap, insanların sıklıkla düşündüğü konuları hakkında yaptığı muhabbetler sizleri fantastik bir düşünme dünyasına davet ediyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Bilişsel Kapitalizmin Merkezinde “Maddi Olmayan Emek”

Küreselleşmeyle birlikte tüm sektörleri etkileyen önemli değişimlerle karşılaşıyoruz. Yeni iş modelleri ortaya çıkıyor, eski düzenler yıkılıyor, üretim ve dolaşım sistemleri dijital bir görünüm kazanarak...