Epik Novel: Çin Edebiyatına Uzanan Yolculuk

Çin, geçmişten günümüze kadar sahip olduğu jeopolitik konumun yanı sıra edebiyatıyla da oldukça önemlidir. Çin edebiyatının tarihi, M.Ö. 3000 yıl öncesine kadar uzanır. Zamanın değişimine karşılık, yazılı dilin değişmeyişi, Çin edebiyatının gelişmesini sağlayan faktörlerden biridir.
Binlerce yıldır Çin edebiyatında, şiir, tarih, felsefe, biyografi, ansiklopedi konularında eserlere rastlanır. Ayrıca sosyal yaşam gereği tıp, tarım alanlarında yazılmış eserler de vardır. Hala varlığının sürdüren tarihi yazıların yazılış tarihinin M.Ö. 1000 yılına kadar uzandığı düşünülür.

Gelelim Epik Novel’a…
Epik Medya Basın Yayın Ticaret Limited Şirketi 2016 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Şirketin kurulması, bir manga fan çeviri grubun forumlarında organize olan üç kişiyle başladı. Ortak zevkleri Çin ligthnovelleri olan bu gençler kendi fan çeviri sitelerini açıp Türkiye’ye  lightnovelleri tanıtmışlardır. Geçen zamanla bu site ve çevirmen grubu kabına sığmamış ve önce manga çevirisine, ardından şirketleşip kitap basmaya başlamıştır.

Epik Novel, Çin edebiyatından çeviriler yaparak yazarların kendi kitaplarının da yayınlanmasına olanak sağlıyor. Siteye girdiğinizde birçok hikayeyle ve bu hikayelerin bölümleriyle karşılaşıyorsunuz. Epik Manga ve Epik Kitap bölümleri yer alıyor. Çok fazla çeşitli türler bulmak mümkün. 

Sitede şu an 8738 üye, 217 seri ve 13558 bölüm sayısı yer alıyor. Ayrıca premium üyeliklerle kitaplar, bölümler satın alabiliyorsunuz. Çin edebiyatındaki mangalarla ve kitaplarla ilgiliyseniz kesinlikle bu siteye bakmanızı öneririm.
Sitede çok fazla emek olduğunu söylemeliyim, Çinceden Türkçeye çevrilmiş birçok eser yer alıyor.

- Advertisement -

İncelemek isteyenler için sitenin linkini bırakıyorum:
https://www.epiknovel.com/

Umut dolu kitaplara…

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Zeynep Gizem Eskici
Zeynep Gizem Eskicihttp://instagram.com/siyahbeyazkutuphane
"küçük hanım yine hayaller peşinde... küçük bir hanım olamayan küçük hanım"

Must Read

Amazon Prime Türkiye’deki En İyi Diziler

Amazon Prime Türkiye'nin yayın hayatına başlaması ile artık Netflix ve BluTV'ye alternatif olarak yeni içerikleri izleyebileceğiz. Fiyat politikası olarak Türkiye'nin en ucuz dijital yayını...