En Popüler Netflix Dizileri 2020

Dizi ve sinema dünyasını kökünden değiştiren Netflix, şu anda en büyük yapım yayıncısı rolünde. Diğer rakiplerine göre hem zahmetli bir geçmişe hem de dünya çapına yayılma tutkusu ile gün geçtikçe yeni izleyiciler kazanan Netflix’te yayınlanan en iyi dizileri sizler için derledik.

House Of Cards

IMDb Puanı: 9.0 
Yayım Tarihi: 2013

Oyuncular: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Diane Lane

Bir vekilin Amerikan Başkanı olabilmek için oynadığı oyunları, hükumetin başında kalmak için yaptığı akıl almaz işleri bizlere anlatan House of Cards en yüksek IMDB puanına sahip Netflix yapımlarından biri. Fakat dizinin son sezonu oldukça kötü, baştan uyaralım.

 

- Advertisement -

 

Stranger Things

IMDb Puanı: 9.0
Yayım Tarihi: 2016

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard

12 yaşındaki Will adlı bir çocuğun bir anda ortadan kaybolmasıyla başlayan dizide, sonrasında gizemli bir kızın ortaya çıkışı ile işler çığrından çıkıyor. Kurgusal bir dizi olan Stranger Things tüm dünyada en çok izlenen diziler arasında yer almış vaziyette. Tanıtımlarına çok önem veren Netflix, Türkiye’deki tanıtımı için Sadettin Teksoy’u reklamlarında oynatmakta.

 

 

Black Mirror

IMDb Puanı: 8.9 
Yayım Tarihi: 2011
Oyuncular: 
Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Miley Cyrus

Netflix’in en rahatsız edici, bu da olur mu be dedirten dizilerinden biri olan Black Mirror günümüzde ya da gelecekte geçen, her bölümü birbirinden olay yönüyle bağımsız bir yapım. Distopik kurgunun en iyi örneği olan Black Mirror, sorgulatıcı yapımların başını çekmekte.

 

 

Mindhunter

IMDb Puanı: 8.9 
Yayım Tarihi: 2017
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit kitabından uyarlanan bu dizide serikatilleri ve tecavüzcüleri araştıran iki kişinin ortaklığını konu almaktadır.

 

 

 

Narcos

IMDb Puanı: 8.9
Yayım Tarihi: 2015 
Oyuncular: Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook

Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar ile başlayan, Cali Karteli ile devam eden ve şimdi de Meksika’daki uyuşturucu baronlarını konu alan Narcos, dünya çapında sükse yaratmış bir dizi.

 Love, Death & Robots

Her bölümde farklı bir konuyu ele alması ile Black Mirror severleri kendine çeken dizi, 18 farklı bölümle seyirci karşısına çıkıyor. Tamamı bilgisayar efektleri ile yapılan, birçok oyuncunun gerçek olmadığı dizi oyun yapımcıları tarafından hazırlanmış bir dizi olarak dikkat çekiyor.

The Umbrella Academy

Süperkahraman Akademisi de diyebileceğimiz bir akademide yetişen bir ailenin dramı… Dramı değil elbette fakat çözmeleri gereken sırlar var ve bunları güçlerini de kullanarak çözmeye çalışıyorlar. Birbiri ile anlaşamayan süper kahramanlar, kendilerini yetiştiren adamın sırrını çözmeye çalışıyor.

Bodyguard

Savaş gazisi bir özel koruma polisinin, gazi olduğu savaşı destekleyen bir politikacının korumalığını yapmasını konu alan bir dizi.

Altered Carbon

Yayınlandığı günlerde hızlıca gündem olan dizi, aynı adı taşıyan kitaptan uyarlanarak bu günlere geldi. Ruh transferi konsepti ile karşımıza çıkan dizi oldukça keyifli bir bilim kurgu.

 

Dark

Dark dizisi bizim için oldukça önemli… 2. sezonunun yayınlanması ile birlikte karakter karmaşasına dönen zihinleri toparlamak adına sitemizde “Dark Dizisinde Kim Kimdir” içeriğini yayınlamış, bunu Türkçe yayında ilk olarak sunarak, sitemizin en çok okunan yazısını hazırlamıştık.

Dark dizisinde bir geçmişe bir geleceğe sürükleniyoruz. Burada da birçok kavram ve kişi karmaşası oluşuyor. Birinci sezonu bitirip tam ikinci sezona geçecekseniz Dark Dizisinde Kim Kimdir yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Atiye

Atiye, Netflix’in Hakan Muhafız fiyaskosundan sonra Türk izleyicilerinde büyük umut uyandıran Atiye dizisi kimini oldukça doyurdu kimilerine de yetersiz geldi. Fakat biz Söylenti Dergi olarak çok beğendik ve internette en çok okunan spoilerlı incelemesini sizler için yazdık. İzledikten sonra sizi Atiye Spoiler’lı İncelememize bekliyoruz.

The End of the F***ing World

17 yaşında bir gencin içindeki “insan öldürme arzusunu” dizginleyememesi üzerine gelişen olayları konu alıyor.

13 Reason Why

Adı kendinden kendini belli eden dizi Selena Gomez’in önerisiyle ve yapımcıları arasında olmasıyla birlikte ilk gençlik dönemindeki izleyiciler tarafından oldukça tuttu. Bir genç kızın intihara gidişini adım adım anlatan dizi de oldukça popüler bir dizi.

The Crown

Türkçe adı Payitaht II. Elizabeth olmasa da II. Elizabeth’in tahta geçişi ile başlayan politik süreci ele alan dönem dizisi. Peaky Blinders’ta Churchill’e doyamayanlar için güzel bir yapım.

Sense8

Tanıdık yönetmenler candır bilirsiniz. V for Vendetta ve Matrix yönetmenlerinin koltukta oturduğu bu dizi 8 farklı kişinin zihinsel ve bilişsel bağını ve bu bağ ile başlarına gelen olayları anlatıyor.

BoJack Horseman

Zamanının ünlüsü fakat son zamanlarda yıldızı düşmüş bir at’ı konu alan bu çizgi dizi, Family Guy, Ricky and Morty gibi dizileri sevenler için hazırlanmış harikulade bir Netflix yapımı.

Peaky Blinders

Peaky Blinders I. Dünya Savaşı sonrası İngiltere’de var olan bahis çetelerini konu alan bir dizi. Gerçek bir konu olması dikkatleri üstüne çekiyor.

Orange Is The New Black

Cezaevindeki kadınları konu alan Orange Is The New Black, dikkat çeken bir başka Netflix yapımı.

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

İlkan Balkan
İlkan Balkan
Genel Yayın Yönetmeni - Mais la pluie sera alaimisema!

Must Read

Filme Uyarlanan 10 Gerçek Hayat Hikayesi

Çoğu zaman vakit öldürmek için film izleriz ama bazıları bizi fazlasıyla etkiler hatta bir şeyler öğretir. Bu listedeki biyografik filmlerin bazılarından bir şeyler öğreneceğiz...