Dizi Ve Filmlerde Gözden Kaçırdığımız 15 Detay

Dizileri ve filmleri izlerken bazen her ne kadar dikkat etsek de arka planda gözümüzden kaçan detaylar oluyor. Bu detaylar kimi zaman hikayenin bütününe fazla etki etmezken,bazıları ise ana hikayeyi oluşturan unsurlardan biri olabiliyor. Bu yüzden bir diziyi veya filmi ikinci kez izlerken ilkinde fark etmediğimiz çoğu detayı fark edebiliyoruz. Biz de sizler için dizi ve filmleri izlerken kaçırmış olabileceğiniz şaşırtıcı detayları içeren bir liste hazırladık,keyifli okumalar!

1-Fight Club’ta Tyler Durden, ‘Paper Street’ denilen bir sokakta yaşıyor, bu sokağın sözlükteki  anlamı ise, ”Gerçekte var olmayan fakat haritalarda yer alan sokak veya yol.”

 

- Advertisement -

2-Friends‘in 5. sezonunun 2. bölümünde Ross ve Joey zamanında Londra’da içip çok sevdikleri bir birayı anarlar. 5. sezonun 20. bölümündeyse Joey’nin dairelerine bahsettikleri biradan aldığını görürüz.

3-Kill Bill Vol.1 ‘de kısa bir an ‘The Bride’ın ayakkabasının altındaki yazı görünür.

4- How I Met Your Mother‘ın 6. sezonunda Lily ve Marshall bebeklerinin adının ne olacağına dair bir tartışma yaşarlar,bu tartışma sırasında Lily, ‘Rob’ ismine karşı çıkar ve bu sahne dizinin pilot bölümüne bir referansa dönüşmüş olur.

 

5-Spider-Man: Homecoming filminde, MJ bir maç sırasında Somerset Maugham’un İnsanın Esareti isimli kitabını okurken görülür. Bu kitap, teyzesi ve amcasına gönderilen yetim bir çocuğu konu almaktadır. Tanıdık geldi mi?

6-Toy Story‘de Woody bir kutunun altına sıkıştığını,bu kutunun üstünde de bir alet kutusu markası olan ”Binford” kutusunun olduğunu görürüz. Binford,animasyonda Buzz Lightyear karakterini canlandıran Tim Allen’ın oynadığı Home Improvement isimli dizideki hayali bir markadır.

7-Baby Driver‘da Baby, Deborah ile tanıştığında duvardaki graffitideki siyah kalp,kırmızıya dönüşür.

8-Community‘nin 2. sezonun bir bölümünde Annie’nin kalemi kaybolur ve grup, tüm bölüm boyunca kaybolan bu kalemi ararlar. Fakat başında kalemi kimin aldığı ekranda gözükür.

 

9-The Good Place‘in bir bölümüde, Eleanor bir dergiyi okurken derginin arkasında bir reklam olarak bir şampanya markası görürüz. Bu marka, Parks And Recreation dizisindeki Jean-Ralphio’nun şampanya markasıdır.

10-Pulp Fiction‘da Robert Ruth’un ”Ben kahraman değilim,ben sadece kahve dükkanı…” dediği tamamlanmamış bir repliği vardır. Karakterin adı bu replikten dolayı jenerikte kahve dükkanı olarak geçer.

11-Anastasia filminde, Anastasia sarayda dans ettiği bir sahne hayal eder. Bu sahnede zeminde yalnızca Anastasia’nın gölgesi vardır çünkü içlerinde tek gerçek olan karakter kendisidir.

 

12-A Quiet Place filminde market cips kısmı hariç tamamen boştur,cipsler hiç alınmamıştır çünkü çok fazla ses çıkarırlar.

13-Zootopia isimli Disney animasyonunda iki filin Frozen filmindeki Elsa ve Anna gibi giyindiğini fark etmiş miydiniz?

14-Supernatural‘da Sam ve Dean bir gezideyken birden Gilmore Girls dizisindeki Stars Hollow kasabasına gelindiği duyurulur. Sam karakterini oynayan Jared Padalecki, Gilmore Girls‘de de bir karakteri canlandırdığından,dizideki karakterinden etkilenen Sam bu kasabayı terk etmek ister.

15-Beetlejuice,yani Beterböcek; ismi üç kez söylendiğinde beliren bir karakter. Community dizisinde de ilk sezonda bir kez, ikinci sezonda ikinci kez söylenir. Üçüncü sezonda Annie tekrardan ‘Beetlejuice’ dediğinde karakter arkada beliriverir.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Dila Kopya
mrs. dalloway çiçekleri kendisinin alacağını söyledi

Must Read

Evlerinize Gidip Tüm Kitaplarınızı Yakın:Neden Fahrenheit 451 Okumalıyız?

Kişiyi bilgiye ulaştıran her şeyin yakıldığı hatta bunları yakmanın bir zevk olduğu bir dünyada düşünmek ve okumak isteyenler bunun bedelini nasıl ödeyebilir? İyiliği ve güzelliği görmezden...