Dexter 7 Yıl Sonra Dönüyor

2006 yılında başlayan ve 2013 yılında seyircisine veda eden Dexter dizisi 7 yıl aradan sonra seyircisine geri dönüyor. 2021 yılında döneceği müjdelenen dizinin Twitter hesabındaki paylaşım ile seyircisine müjdeyi verdi. 10 bölümlük bir sezonla yeniden dönecek olan dizinin hayranları paylaşıma binlerce geri dönüş yaptı.

Dizinin ilk dört sezonunun yürütücü yapımcısı ve baş yazarı olan Clyde Phillips dizinin yazarları arasında yer alacak. Dexter karakterini canlandıran Michael C. Hall ve Debra rolüyle izleyici karşısına çıkan Jennifer Carpenter dizide yer alacağı kesinleşen isimler.

Showtime Eğlence Departmanı eş başkanı Gary Levine dizi için heyecanlı olduğunu söyleyerek şunları aktardı: “Dexter hem milyonlarca hayranı hem de bizim için  oldukça önemli ve özel bir dizi. Kanalımız bu dizi sayesinde yıllar önce önemli bir noktaya geldi. Eğlence Departmanı’nın bir diğer başkanı  Jana Winograde ise “Bu benzersiz karakteri ancak orjinal diziye gerçekten yakışacak bir senaryo bulursak tekrar edecektik.Clyde Phillips ve Michael C. Hall’un bunu bulduğumuzu bildirmekten mutluluk duyuyorum. Diziyi yeniden çekmek ve dünyaya sunmak için sabırsızlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

Konusu Nedir?

Annesinin öldürülmesi ile üç yaşında yetim kalan Dexter Morgan, Miami polis memuru Harry Morgan tarafından evlatlık olarak alınmıştır. Harry’nin eşi Doris tarafından çocuğu olarak benimsenmiştir. Dexter, genç yaşlarında  mahallede evcil hayvanları öldürme isteğinin oluştuğunu keşfeder. Harry onları öldürmek için çok erken olduğunu söyler ancak Dexter’in öldürme isteği gittikçe artar. Harry, Dexter’a masum insanları öldürmemesini söyler ve ona birkaç kural öğretir.

  • En önemlisi, Dexter asla yakalanmamalısın.
  • Dexter’in kurbanları ölmeyi hak etmelidir.
  • Dexter her zaman katilin suçlu olduğundan emin olmalıdır, bundan dolayı sık sık kurbanın suçlu olduğuna dair kesin kanıtı elde etmek için büyük çaba harcar.

Harry ona normal insan duygularına sahip olmayı, sosyal davranmayı ve katilleri öldürdükten sonra cinayet mahallini temizlemeyi gösterir. Dexter “Karanlık Yolcuyu” (öldürme iç güdüsüne verdiği ad) tatmin etmek için kodu takip eder.

Birçok seri katil gibi Dexter da her öldürdüğü katilden bir şey alır: Bir neşter ile o kurbanının yanağından bir damla kan alır ve lamelin üzerine damlatır, onları da toplar. Koleksiyonu klimanın içinde gizlenmiş bir ahşap kutu içinde saklar.

Kaynakça:

https://edition.cnn.com/2020/10/14/entertainment/dexter-showtime-return/index.html

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dexter_(dizi)

 

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Öyküm Karahan
Steal the time, take a song and be glad

Must Read

Unutulmaz Dizi ve Filmlerden Unutulmaz 15 Replik

Bu yazımızda bizi etkileyen, tekrar izleme isteği  uyandıran, ağlatan, güldüren, düşündüren unutulmaz dizi ve filmlerin, film karakterlerininin, unutulmaz repliklerini sizler için derledik. İyi okumalar...