“Çocuklar için Online Kültür” Kapsamında Çalışmalara Başlandı!

Bilindiği üzere ülkemiz kültür ve turizm açısından gayet zengin bir konumdadır ve gelecek nesillere de kültürü daha sağlıklı aktarılmak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleşmektedir. Yapılan bu tür çalışmalar hem çekirdekten yetişen çocuklarımızın dünyaya bakış açılarını genişletir hem de dijitalleşen evrene daha rahat uyum sağlamalarına yardımcı olur.

Dünyayı esir alan Covid-19 salgınıyla tarihi yerler, eserler, müzeler ne kadar yerinde görülmese de bu sorunu da göz önünde bulundurup Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü yeni bir çalışmaya imza attı.Çocukların hem eğitimine katkı sağlamak hem de onları eğlenceli bir şekilde kültürlendirmek amacıyla bu güzel aktiviteler artık dijital dünyada.

Çocuklara bilgilendirici ve kaliteli vakit geçirmesi amacıyla online tiyatro kapsamında ”İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’‘ gibi sahneler listede yer alıyor.

- Advertisement -

Online müze listesinde ise ”Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ayasofya Müzesi, Antalya Müzesi, Zeugma Müzesi, Göbeklitepe Müzesi” başta olmak üzere ülkemizin birçok müzesi gezilebilecek.

Siz de çocuğunuzla bu online deneyime katılmak isterseniz adreslere Çocuk Hizmetlerinin web sitesinden ulaşabilirsiniz!

 

 

KAYNAKÇA

www.sabahgazetesi.com

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Ümit SERİN
Ümit SERİN
Okan Üniversitesi / İş Sağlığı ve Güvenliği mezunu - Anadolu Üniversitesi / Medya ve İletişim öğrencisi Okur, yazar ama çizmez

Must Read

Dostluğun Mektupları: Tezer Özlü’den Leyla Erbil’e Mektuplar

'Tezer Özlü ile iki konuda birbirimize söz vermiştik. İlki, evlilik kurumunu, kocaları, daha çok eşlerimizi anlatacak birer roman yazmaktı. İkinci sözümüz ise, mektuplarımızı yayımlamaktı.'  ...