Cinayet Süsü: Absürtlüğün Daniskası

Ali Atay ve ekibi Cinayet Süsü ile geri döndü!

Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir seri katil vakası ile karşı karşıya kalırlar. Ardı ardına işlenen süslü cinayetleri araştıran ekip, herhangi bir delil ve ipucu bulamazlar. Artan cinayetler, basın ve halkın ilgisi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme gösterememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu’yu Emin’in ekibine atar. Dizdar Koşu’nun ekibe katılmasıyla absürt olayların dozu iyice artar ve ekip ile katil arasında kovalamaca başlar.

Ölümlü Dünya ile büyük bir ivme yakalayan ekip Cinayet Süsü ile bu ivmeyi bir kat daha yukarıya taşımayı başarmış gibi görünüyorlar. Oyuncu kadrosuna göz atıldığı zaman ise filmin gümbür gümbür geldiği zaten net bir biçimde görülebiliyor. Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen olağanüstü ve doğal olan oyunculukları ile senaryoyu bambaşka yerlere taşımışlar.

Komediden bekleneni fazlasıyla yerine getiren filmin bir hikayesi olması, sonunda bir mesaj barındırması gibi özellikleri filmin tek hedefinin izleyicisini güldürmek olmadığı, her şeyden öte bazı gerçeklere parmak basmaları alt metinlerinin boş olmadığı mesajını veriyor izleyiciye. Tüm bunların yanında bazı anlar çok doğal hissettirirken bazı anlar bu doğallıktan kopmuş izlemini veriyor. Arada oluşan bu kopukluklar dışında film tüm o absürt mizahı izleyiciye iletip salonu kahkahalara boğmayı başarıyor. Eğer süslü bir cesetle karşılaşırsanız, Komiser Salih herkesten önce oradadır zaten. Korkmayın!

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Atiye 2. Sezon İncelemesi

Atiye, ilk açıklandığı günden beri merak uyandıran, oldukça ilgimizi çeken bir yapım olmayı başarmıştı. Atiye 2. sezon incelemesine başlamadan önce hem karakter gelişimlerini hem...