Bu Bizim Hikâyemiz – Ashley Elston

Gerilim türündeki kitapları sevenler için, Yabancı Yayınlarından çıkan Bu Bizim Hikâyemiz oldukça tatmin edici bir kitap.

Kitap, River Burnu Oğlanları olarak tanınan beş liseli gencin bir parti sonrasında avlanmaya çıkması ve sonrasında içlerinden Grant isimli gencin kaza sonucu ölmesi ile ortaya çıkan olaylar silsilesini konu alıyor. Kate ve Reagan isimli iki lise öğrencisi, bölge başsavcılığında yarı zamanlı çalışıyorlar. River Burnu Davası Katein birlikte çalıştığı savcıya düştüğündeyse olaylar iyice hareketleniyor.

Klasik gerilim-polisiye kitaplarına nazaran kovalamacalı bir akış yok ama olayların adım adım çözülmesi, beklenmedik anlarda ortaya çıkan sırlar kitabı etkileyici kılıyor. Bölüm sonlarında merakı ikiye katlayan, katili bulana kadar içinizi rahat ettirmeyecek bir kitap. Olayın kaza mı yoksa cinayet mi olduğu konusu ise muamma, bu da olaylar açığa çıktıkça adım adım ortaya çıkıyor. Ayrıca kitapta saf bir aşk hikayesi de yer alıyor, tüm bu cinayet mi kaza mı ikileminde kirlenecek mi yoksa aklanacak mı?

Çevirisi ile ilgili olarak da oldukça başarılı olduğunu söylemem gerekli. Kitabın akıcı olmasında büyük payı olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Önceki İçerikElie Wiesel – Gece
Sonraki İçerikArtakalanlar ve Karahindiba
Avatar
Arşiv
Söylenti Dergi'de geçmiş zamanda yazar olan dostlarımızın eserleri bu hesapta arşivlenmektedir. Yazar onayı olduğu sürece kaynak göstererek kullanmak serbesttir.

Must Read

Dostluğun Mektupları: Tezer Özlü’den Leyla Erbil’e Mektuplar

'Tezer Özlü ile iki konuda birbirimize söz vermiştik. İlki, evlilik kurumunu, kocaları, daha çok eşlerimizi anlatacak birer roman yazmaktı. İkinci sözümüz ise, mektuplarımızı yayımlamaktı.'  ...