Birbirinden Etkileyici 5 Soundtrack Albümü

Son dönemlerde filmler yönetmenleri ve oyuncularından sonra onlara özel yapılan soundtrack albümleriyle konuşuluyor. Hatta bazı albümler Grammy Ödüllerine bile aday oluyor. Biz de sizlerle öne çıkan 5 soundtrack albümü paylaşacağız.

1- Love, Simon (2018) 

Grag Berlanti yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılan bu romantik komedinin 13 parçadan oluşan bir soundtrack albümü var. Çeşitli sanatçıların destek verdiği albümde önce çıkan parça Khalid ve Normani’nin seslendirdiği Love Lies oldu.

- Advertisement -

2- The Broken Circle Breakdown (2012) 

Belçika yapımı bu filmin birçok adaylığı bulunduğu söyleyebiliriz. Filmde Bluegrass müzik grubu olan çiftin şarkılarını dinliyoruz. Aynı şekilde albümde de bu parçalara yer verilmiş. Bunlardan biri de If Needed You olan parça hem filmin en vurucu sahnelerinden biri hem de en çok sevilen parçalarından.

3- The Great Gatsby (2013) 

Leonardo DiCaprio’nun başrolde olduğu bu film sinemaya üçüncü kez uyarlanmıştı. Muhteşem sahnelerinin yanı sıra albümde Sia, Jay-Z, Lana Del Rey, Florence + Machine gibi birçok değerli sanatçı bulunuyor.

4- Country Strong (2010) 

Gossip Girl’den tanıdığımız Leighton Meester ile Gwyneth Paltrow’u izlediğimiz bu filmin albümünde de oyuncuların seslendirdiği şarkılar bulunuyor.

5- Birds Of Prey (2020)

DC evreninin kadın kötüleri konu aldığı bu filmin oldukça dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Filmin yanı sıra film için özel hazırlanan birbirinden etkileyici şarkılarda birçok hayranını heyecanlandırdı.

 

 

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Alanur Demirci
Alanur Demirci
Lux et Veritas

Must Read

İlk Kadın Romancı Fatma Aliye | Levayih-i Hayat (Hayattan Sahneler) 25...

Fatma Aliye'nin yazarı olduğu Hanımlara Mahsus Gazete'de tefrika edilip kitaplaşan bu mektup roman, Osmanlı kadınlarının gözünden aşk ve evlilik sorunsalına ışık tutar. Yazar, farklı...