Gece Modu

İnsanın hayata tutunması için gereken 2. şans bazen karşısına aniden çıkar ve izini ısrarcı bir kedi gibi bırakmaz. İşte James Bowen’ın hikayesi tam da böyle başlıyor.

“A Street Cat Named Bob” James Bowen’ın gerçek hayat hikayesini yazdığı çok satan romanından uyarlanmış 2017 yapımı biyografi/dram/komedi türünde bir film.

Evsiz ve uyuşturucu bağımlısı olan James sokak müzisyenliği yaparak geçinmeye çalışır. Babası ile arası iyi değildir, üvey annesi ise bağımlılığının bulaşıcı olduğunu düşünerek ondan uzak durmak ister. O zamanlar tek yoldaşı sırtındaki gitarı olan bu genç adam doktoru Val sayesinde evsizlikten kurtulur. Çok geçmeden James’in hayatına küçük bir mucize dahil olur. Sarman bir kedi: Bob. James’in peşini bir an olsun bırakmayan bu kedi artık genç adamın her şeyi olur. Her gün birlikte işe giden bu ikili Londra sokaklarında büyük dikkat çeker. James şarkılarını gitarının üstünde oturan Bob ile söyler ve farkında olmadan sosyal medyada ünlü olurlar. Bunun getirdiği iyi ve kötü olayları nasıl atlatmaya çalıştıklarını izleyeceksiniz filmde.

Ayrıca filmdeki kedi Bob’un gerçek Bob oluşu da filmle alakalı gülümseten bir ayrıntı. Bob, yani kedi için olacak seçmeler hakkında başrolü canlandıran Luke Treadaway , “Tehlikeli sahneler için dublör kullandık. Ama Bob, Covent Garden’da sokak performanslarını gerçekleştirirken omzuma rahatlıkla oturabilen tek kediydi. Tabi, o bu konuda yılların deneyimine sahip” cümlelerini kullanmış.

Kullanılan müzikler ise oldukça sakin, rahatlatıcı gitar melodileriyle filmle uyuşuyor. Sokak müzisyeni ve kedinin dostluğunu pekiştiriyor.

Yaşadıkları olumsuzlukları güçlü dostluklarıyla yenmeye çalışan bu ikilinin gerçek hikayesi size özlemini duyduğunuz samimiyeti verebilir. Hayvanlara karşı ilgisi olmayan insanların hislerini değiştirebilir. Ve izleyenlerin dudaklarında bir tebessüme sebep olabilir. Bu tarz filmler izleyerek iyi hissetmeye ihtiyacımız var. İyi seyirler.

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin