“Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” Tiyatro Sahnesinde

Her sezon yeni ve farklı oyunlar sahnelemeyi hedefleyen Tiyatrokare, Ahmet Ümit’in “Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” romanı sahneye taşımaya hazırlanıyor.

“Yılbaşı gecesi işlenen bir cinayet… Tarlabaşı’nın arka sokaklarında bulunan bir erkek cesedi. Öldürülmüş erkeklerin en yakışıklısı, belki de en kötüsü. Karanlık sırların ortaya çıkardığı utanç verici bir gerçek. Gururlarının kurbanı olmuş erkekler, onların hayatlarını yaşamak zorunda olan kadınlar. Bu cinayetler yatağında, bu kötülükler bahçesinde, bu insan eti satılan can pazarında masumiyetini korumaya çalışan bir adam. Bir zamanlar İstanbul’un en gözde yeri olan Beyoğlu’nun hazin hikayesi.” 

“Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” romanını Nogay Kesim tiyatroya uyarlıyor. Oyununun yönetmenliğini ise Nedim Saban üstlenecek. Kitabın baş kahramanı Komiser Nevzat’ı Nuri Gökaşan canlandıracak.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

Must Read

57. Altın Portakal Film Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 57. Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın...