Az Bilinen Netflix Yapımları – 1

Gün geçmiyor ki Netflix’te yeni bir içerik yayınlanmasın. Günümüzün en büyük sinema salonu haline gelen Netflix, birçok yapımı ya satın alıyor ya da orijinal içerikler olarak bizlere sunuyor. Özellikle başka ülkelerde yayınlanan ve bizim erişemediğimiz yapımlara alt yazı ya da dublaj eklemesi, Netflix’i bizim için oldukça değerli kılıyor.

Her ne kadar akıllı önerme sistemi olsa da bazen harika yapımları, ülkemizde popüler olmadığı için duymuyor, göremiyoruz. Bu yüzden sizin için az bilinen, izlenme zevki yüksek film, dizi ve diğer türlerdeki yapımlarla tanıştıracağız. Bildiğiniz, izlediğiniz yapımlar hakkında yorum yapmayı unutmayın!

The Circle

The Circle, aslında bir dizi değil, reality show. Her ne kadar ilk intibası kurgulanmış bir program gibi dursa da, oldukça keyif veren, 45 dakikalık bölümlerden oluşan bir show. Bir binanın içinde bulunan yarışmacılar, Circle adı verilen sosyal medya uygulaması üzerinden profillerini oluşturup, birbirleri ile mesajlaşabiliyorlar. Daha önceden belirledikleri fotoğrafları ile feed güncellemesi yapabilen kullanıcılar arasından her gün biri elenmekte. Programın ilk 4 günü her elenenin yerine başka kullanıcılar geliyor. Sahte hesaplar, “catfish”lerin havada uçuştuğu bu programda kullanıcılar birbirlerini sıralıyor, kendi aralarında fenomenler seçiyor ve bu fenomenlere ortak karar ile birini eleme hakkı veriyor. Kazananın 100 bin dolar ödül aldığı yarışmada her ne kadar kurgu sansanız da, programdaki kullanıcıları araştırdığınızda gerçekten de programın reality show olduğu anlaşılıyor.

Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı

- Advertisement -

Kedileri öldürüp üstüne bir de video çeken bir adamın, cani bir katile dönüşmesini konu alan bu belgesel, tamamen gerçek! Başta güzel bir kurgu sandığımız bu olayı Google’layınca karşınıza çıkan gerçek isimler sizi dehşete düşürecek. Bir psikopatın sosyal medya üzerinden merak edilmesi üzerine başlayan ve bu nefret ilgisi ile beslenerek katile dönüşmesini anlatan 3 bölümlük belgeselde; katilin sıra dışı yaşamı sizi hayrete düşürecek.

Karanlık Turist

Dünyanın en sıra dışı turistik gezisini yapan David Farrier’in sunduğu bu belgeselde, dünyada kimsenin gitmeye cesaret edemeyeceği, korkutucu ve ölümcül yerlere ziyaretler gerçekleştiriyor.

Riverdale

Riverdale adlı kasabada gerçekleşen ölüm vakalarının peşine düşen gençleri konu alan dizi, klasik bir suçlu arama dizisi gibi gelse de oldukça zaman geçirmeye değecek bir yapım.

Dogs Of Berlin

Okan Erdem isimli bir futbolcunun öldürülmesi ile başlayan, Kurt Grimmer adlı cinayet dedektifinin konuya el atarak yıldızını parlattığı bu dizide Almanyadaki Türk-Alman ilişkilerini görmek mümkün.

Bundan sonraki önerilerde sizi ismi ve fragmanı ile baş başa bırakacağız.

Marco Polo

Lilyhammer

Bates Motel

Wild Wild Country

Cube

The Kominsky Method

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

İlkan Balkan
İlkan Balkan
Genel Yayın Yönetmeni - Mais la pluie sera alaimisema!

Must Read

Filme Uyarlanan 10 Gerçek Hayat Hikayesi

Çoğu zaman vakit öldürmek için film izleriz ama bazıları bizi fazlasıyla etkiler hatta bir şeyler öğretir. Bu listedeki biyografik filmlerin bazılarından bir şeyler öğreneceğiz...