Az Bilinen Netflix Yapımları – 1

594
Gece Modu

Gün geçmiyor ki Netflix’te yeni bir içerik yayınlanmasın. Günümüzün en büyük sinema salonu haline gelen Netflix, birçok yapımı ya satın alıyor ya da orijinal içerikler olarak bizlere sunuyor. Özellikle başka ülkelerde yayınlanan ve bizim erişemediğimiz yapımlara alt yazı ya da dublaj eklemesi, Netflix’i bizim için oldukça değerli kılıyor.

Her ne kadar akıllı önerme sistemi olsa da bazen harika yapımları, ülkemizde popüler olmadığı için duymuyor, göremiyoruz. Bu yüzden sizin için az bilinen, izlenme zevki yüksek film, dizi ve diğer türlerdeki yapımlarla tanıştıracağız. Bildiğiniz, izlediğiniz yapımlar hakkında yorum yapmayı unutmayın!

1. The Circle

The Circle, aslında bir dizi değil, reality show. Her ne kadar ilk intibası kurgulanmış bir program gibi dursa da, oldukça keyif veren, 45 dakikalık bölümlerden oluşan bir show. Bir binanın içinde bulunan yarışmacılar, Circle adı verilen sosyal medya uygulaması üzerinden profillerini oluşturup, birbirleri ile mesajlaşabiliyorlar. Daha önceden belirledikleri fotoğrafları ile feed güncellemesi yapabilen kullanıcılar arasından her gün biri elenmekte. Programın ilk 4 günü her elenenin yerine başka kullanıcılar geliyor. Sahte hesaplar, “catfish”lerin havada uçuştuğu bu programda kullanıcılar birbirlerini sıralıyor, kendi aralarında fenomenler seçiyor ve bu fenomenlere ortak karar ile birini eleme hakkı veriyor. Kazananın 100 bin dolar ödül aldığı yarışmada her ne kadar kurgu sansanız da, programdaki kullanıcıları araştırdığınızda gerçekten de programın reality show olduğu anlaşılıyor.

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin