Aylin Bendis-Belki Bir Gün Anlatırım

Gece Modu

Belki Bir Gün Anlatırım, Yazar Aylin Bendis’in yeni kitabı. Girişiyle sizi etkileyen ve sıradışı bir hikayenin kapılarını açan eser oldukça ilgi görmüşe benziyor.

Bir kadın yazarın bir erkek karakteri böylesine içten anlatabildiği bir romana daha rastlamamıştım doğrusu.  Kitap okurken karakterin duygu ve düşüncelerini tüm hatlarıyla hissedebiliyoruz. Kitap tekdüze yalın bir hikayeyi anlatmaktan çok toplumsal mesajlar ve gizlenen gerçekleri bastırılmış duyguları da ele almış. Kitap karakterlerinden Olgar ve  onun Ahsen hanım karakterine yaklaşımı, çabası adeta onları hayatımızdan biriymiş gibi benimseyerek kitabı okurken bize eşlik ediyor. Kitap; uzun zamandır okuduğum romanlar içerisinde bir farklılık yaratan, kendine ait bir tarzı olan, bir beğendirme kaygısı güdülmeden yazıldığı belli özgün içerikli bir eser.

Yazar,  toplumu toplumsal sorunları da iyi gözlemleyerek bunları çok güzel bir şekilde kaleme almış. Belki bir gün anlatırım, sonsuz bir gizem ile  tiyatroyu ve tiyatro dünyasındaki sıkıntıları ustaca  ele alırken kitap herkese değecek dokunacak bir yapıda. Kitap kapağı kitabını ruhuyla son derece özleşmiş bir kapak olmuş.  Farklı bir dünyaya yolculuk yapmak isterseniz belki bir gün anlatırım tavsiyem olacaktır.

CEVAP VER

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin