Amazon Prime Türkiye’deki En İyi Diziler

Amazon Prime Türkiye’nin yayın hayatına başlaması ile artık Netflix ve BluTV’ye alternatif olarak yeni içerikleri izleyebileceğiz. Fiyat politikası olarak Türkiye’nin en ucuz dijital yayını olan Amazon Prime Türkiye, ilk ay ücretsiz, diğer aylarda ise yaklaşık 8₺ talep ediyor. Ayrıca Amazon Prime hesabınızla sadece TV ya da film içerikleri izlemiyorsunuz, Amazon’un hızlı kargo özelliğini, Twitch Prime özelliğini de aktif etmiş oluyorsunuz.

Peki, Netflix ve BluTV’nin çok iyi bir alternatifi olan Amazon Prime’da ne izlemeli, neleri hemen tüketmeli? Beraber bakalım.

Amazon Prime’da İzleyebileceğiniz Diziler

 • The Office
 • Fleabag
 • Mozart in the Jungle
 • Upload
 • Mr. Robot
 • Homecoming
 • Senfield
 • This is Us
 • Tom Clancy’s Jack Ryan
 • One Mississippi
 • Bosch
 • The Boys
 • The Tick
 • The Marvelous Mrs. Maise
 • Dr. House

The Office

The Office en iyi sitcom – komedi dizileri arasında gösterilen mükemmel bir yapım. Daha önce Netflix Türkiye’de yayında olsa da Amazon Türkiye haklarını elinde bulundurduğundan kaldırtmıştı. Dilerseniz The Office dizisini Amazon Prime üzerinden izleyebilirsiniz.

NBC, The Office ekibini yeniden bir araya getirmeyi planlıyor | Independent Türkçe

- Advertisement -

 

Fleabag

Londra’da modern yaşamın ortasında kalan zeki, cazibeli, sinirli ve kederli bir kadının zihnine açılan komik ve dokunaklı bir dizi. Fleabag, Türkçe altyazı özelliği ile şu anda Prime Video üzerinde yayında.

Fleabag Feels Different From Anything Else on TV

 

Mozart in the Jungle

Amazon orijinal yapımı olan Mozart in the Jungle, bir senfoninin arka planda olan dramatik ve komik olayları ele alan, Türkçe altyazı destekli, dört sezonluk bir dizi.

Mozart in the Jungle: Mozart in the Jungle : Fotograf isimlerini içeren 38 fotoğraftan 5 - Beyazperde.com

Upload

Emmy ödüllü Greg Daniels’tan (The Office, Parks & Rec) şamatalı yeni bir bilim kurgu komedisi. İnsanlar gelecekte bilinçlerini lüks bir dijital ahirete yüklenebilen dizide; Âlemci Nathan bir sanal tatil yerine yüklendiğinde aklı başında Nora’yla tanışır. Nora başta Nathan’ın sadece müşteri hizmetleri “meleği” olsa da dostluğu, sevgiyi ve amacını bulmasına yardım ederek bundan çok daha fazlası olur.

Upload' Review: Robbie Amell Stars in Cliche Amazon Show - Variety

Mr. Robot

Her ne kadar Prime Video’dan önce ülkemizde oldukça gündemde olsa da tüm ülkece bu diziyi saçma reklamların çıktığı, düşük kaliteli film-dizi sitelerinde izleyebiliyorduk. Amazon Prime Video’da bulunan Mr. Robot’un iç dünyasına artık yüksek çözünürlükte erişebilmek mümkün.

Bu bir Mr. Robot vedası - Dadanizm

Homecoming

Amazon Prime Originals bu sefer kitap değil, bir podcast uyarlamasıyla karşımızda. Akıllara durgunluk veren senaryosuyla akıllara kazınmış Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail’in psikolojik gerilim türündeki yapımının senaryosunu podcastin yaratıcıları Eli Horowitz ve Micah Bloomberg kaleme alıyor.

Homecoming'in 2. Sezonundan İlk Tanıtım - Sinefesto

 

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime Video, Amazon’un geçtiğimiz yıllarda duyurdu platforma dayalı video içerik, TV Serisi ve film izleme uygulamasıdır. Prime Video’nun bugünlerde ülkemizde gündem olmasının temel sebebi ise daha öncesinde alt yazılı içeriklerin olmasına rağmen yurtdışı fiyatı ile alabiliyor olmamızdı. Şimdi ise yerel fiyatlandırma sayesinde ülkemizde tanıtımını hem ilk bir ay ücretsiz hem de sonrasında 7.90₺ fiyat ile yapmakta.

Amazon Prime üyeliğiniz olduğunda sadece Prime Video üzerinde premium uygulama sahibi olmazsınız. Amazon’un e-ticaretinde kargo ödemez, özel indirimleri yarım saat önceden görür, bazı illerde ise hızlı kargo seçeneğini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Amazon Prime Gaming sayesinde Twitch deneyiminizi daha yukarı çeker, yayıncılara Amazon ile destek sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum girişi yapınız.
Adınızı girin

İlkan Balkan
İlkan Balkan
Genel Yayın Yönetmeni - Mais la pluie sera alaimisema!

Must Read

Tezer Özlü – Yaşamın Ucuna Yolculuk

  Bu kitap, yazarın Almanca kaleme aldığı "Auf dem Spur Eines Selbsmords" (Bir İntiharın İzinde) adıyla 1983 Marburg Yazın Ödülü'nü alan metnin Türkçesidir. Bu kitap...